İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Yıldırım: İlişkilerin Normale Döndürülmesine İlişkin Süreç Başladı

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail ile varılan anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada “İlişkilerin normale döndürülmesiyle ilgili süreç başlamış oldu” dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2001

Yıldırım: İlişkilerin Normale Döndürülmesine İlişkin Süreç Başladı

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi çerçevesinde gelinen noktayla ilişkin Ankara'da basın toplantısı düzenledi. İlişkilerin normale döndürülmesi sürecinin resmen başladığını duyuran Yıldırım, "Görüşmeler, müzakereler dün itibariyle bir mutabakat metni iki tarafça uzlaşıldı. Kararlaştırıldı ve parafe edildi. Böylece ilişkilerin normale döndürülmesiyle ilgili süreç başlamış oldu. Bu mutabakat metni yarın Dışişleri Müsteşarımız Türkiye tarafından ve İsrail tarafından muhatabı ile imzalanacak. Bu imzadan sonra onay süreçleri var. İsrail'de onay kabinede bizde ise Meclis'te tamamlanmış olacak. Akabinde de en kısa sürede karşılıklı büyükelçilikler faal hale getirilecek ve büyükelçilerin ataması yapılmış olacak" ifadelerini kullandı.

"20 Milyon Dolar Tazminat Ödenecek, Gazze'ye Uygulanan Ambargo Hafifletilecek"

İsrail'le varılan mutabakatta Gazze'ye uygulanan ambargonun hafifletilmesi ve Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödenmesi konusunda karar alındığını bildiren Yıldırım, "Filistin'e Gazze'ye uygulanan ambargoların hafifletilmesi ve buraya insani yardımların, yapılacak yatırımların önünün açılması diğer konu da bu Mavi Marmara baskınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tazminat ödenmesi. Bu iki husus da bu mutabakat metninde karar altına alınmıştır. Buna göre Mavi Marmara olayında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına tazminat ödenecektir. O tazminat miktarı da 20 milyon Dolar tutarındadır" diye konuştu.

"İlk Gemi Aşdod Limanı'na 10 Bin Ton İnsani Yardımla Hareket Edecek"

İlk geminin cuma günü İsrail'in Aşdod Limanı'ndan 10 bin tonu aşkın insani yardımla hareket edeceğini kaydeden Yıldırım, "Mutabakatın bu kadar uzun sürmesinin asıl maddesiyse Filistin'de, Gazze'de yaşayan Filistinlilerin günlük yaşamında karşı karşıya kaldıkları zorluklardır. İzolasyondur ve dış dünyadan gerekli yardımları, desteği İsrail'in engellemesinden dolayı elde edememeleridir. Bu hususta uzun uzun görüşmeler yapıldı ve nihayet burada bir karara varılmış durumda. Bu amaca yönelik olarak önümüzdeki cuma günü ilk gemimiz İsrail'in Aşdod Limanı'na 10 bin tonu aşkın insani yardımla birlikte hareket edecektir. Dolayısıyla oradaki ambargo da Türkiye'nin öncülüğünde ortadan kalkmış oluyor. Yapılacak işler bununla sınırlı değil. Gazze bölgesi başta olmak üzere elektrik, su ihtiyacının karşılanması için hemen çalışmalara başlanacak. Ayrıca Gazze'de kaba inşaatı tamamlanan 200 yataklı Filistin-Türkiye Dostluk Hastanesinin de iç donanımlarının yapılarak, bir an önce hizmete alınması bu mutabakatta anlaşılan diğer bir husus. Ayrıca TOKİ'nin Gazze'de konut projesi var. Bunun da önünü bu şekilde açmış oluyoruz" açıklamasında bulundu.

"En Önemlisi İsrail'in Türkiye'den Özür Dilemesi Sağlanmış Oluyor"

İsrail'le ilişkilerde gelinen noktada en önemlisi konunun, İsrail'in 2010'da gerçekleşen baskından dolayı Türkiye'den özür dilemesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Varılan mutabakatın ülkemize, Filistinli kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz. Özellikle Gazze'de Filistinli kardeşlerimiz çok sıkıntı, çile çektiler. Böylece onlara bir nefes alma imkanını da bu mutabakatla sağlamış oluyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi Türkiye, Filistin'in haklı davasına sonuna kadar arkasında olacak ve her platformda Filistinlilerin devlet olma hakkı da dahil haklarını savunmaya devam edecek. Bu mutabakatla birlikte İsrail'le ilişkiler normalleşmiş oluyor. Mavi Marmara ile Gazze bölgesi başta olmak üzere Filistin'e topyekün uygulanan ambargo Türkiye'nin öncülüğünde büyük ölçüde kalkmış oluyor. Diğer yandan Mavi Marmara'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tazminat ödenmesi şartı yerine gelmiş oluyor. En önemlisi de İsrail'in 2010'da gerçekleşen bu baskından dolayı Türkiye'den özür dilemesi sağlanmış oluyor. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür

İsrail'le müzakere sürecinde katkıları olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve bakanlık mensuplarına ayrı ayrı teşekkür eden Başbakan Yıldırım, "Ayrıca bu görüşmelerde Dışişleri Bakanı'mız ve mensupları ve diğer kurumlarımız çok büyük gayret gösterdiler. Onun için de kendilerine teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın bugünlere gelmesinde en büyük iradeyi ortaya koyan ve bu konudaki kararlılığımızdan asla geri adım atmayan Sayın Cumhurbaşkanı'mıza da teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz" şeklinde konuştu.

"Bakanlar Kurulu, Meclis'e Havale Edecek"

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, 10 bin tonluk yardımın hangi kurum tarafından koordine edileceği ve mutabakatın Meclis sürecinin nasıl işleyeceği soruları üzerine "Yardım AFAD koordinasyonunda olacak. Tabi buna katılan özel ve kamu birçok kurum var. Meclis süreci, anlaşma yarın imzalanacak. Ondan sonra Bakanlar Kurulu, Meclis'e havale edecek ve Meclis onayı da hemen onun arkasından gerçekleşecek" dedi.

"Normalleşme Her Alanı Kapsıyor"

İlişkilerin normalleştirilmesine yönelik bir önceliklendirme yapılıp yapılmadığı sorulan Başbakan Yıldırım, "Normalleşme her alanı kapsıyor. Ama öncelik konusunda bakarsak tabi ekonomik ilişkiler ve bölgesel işbirlikleri önde geliyor. Diğerleri de onu izleyecek" ifadelerini kullandı.

'Büyükelçi' Sorusuna Esprili Yanıt: Talipseniz Sizi De Düşünebiliriz

Büyükelçilerin atanma işlemlerinin ne zaman gerçekleşeceği ve hangi ismin atanacağının sorulması üzerine Yıldırım, esprili şekilde soruya yanıt vererek, "En kısa süre. En kısa süre demek, bu mutabakat metinlerinin iki tarafça onay sürecinin tamamlanmasıyla takvim başlar ve ondan sonraki süre artık haftalar anlamına gelir. İsim çok. Dışişleri Bakanlığı, en uygun ismi atar. Talipseniz sizi de düşünebiliriz" dedi.

Yıldırım'dan İsrailli Gazeteciye: 'Bu Mutabakat Çalışmaz' Demek İstiyorsun

İsrail basınından gelen bir soruyu yanıtlayan Başbakan Yıldırım, bölgede ilişkileri normalleştirmenin hem Türk halkının hem de İsrail halkının yararına olacağını belirterek, "Anladığım kadarıyla sen bu mutabakattan tam emin değilsin yani 'Bu mutabakat çalışmaz' demek istiyorsun. Yıllar aldı bunu yapmak için, bu noktaya gelmek için. Bu önemli bir adımdır. Bundan sonrası tabi gelişmelere göre değerlendirilecek husustur. Burada İsrail hükümetine de Türk hükümetine de görevler düşmektedir. Bu mutabakatı en iyi şekilde işletmek, bölgede ilişkileri normalleştirmek hem Türk halkının hem de İsrail halkının yararınadır. Bu konuda gereken gayretin gösterileceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

'Hamas' Açıklaması: Diplomatik Mekanizmalar Eskiden Olduğu Gibi Devam Edecek

Mutabakatta Hamas'ın Türkiye'de ofis açmasının yer almaması sorulan Yıldırım, "Tabi ki Türkiye'de Filistin'le Türkiye Cumhuriyeti'nin ilişkilerini takip edilmesi için gerekli diplomatik mekanizmalar eskiden olduğu gibi bundan böyle de olmaya devam edecek" dedi.

"Gerekirse Tekrar Bu Görüşmeler Yapılabilecek"

Mutabakat çerçevesinde Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlerin ailelerine ödenecek 20 milyon Dolar tazminatın ailelere nasıl ulaştırılacağı ve bu ailelerle İsrail'le ilişkilerde gelinen son noktaya ilişkin bir görüşme yapılıp yapılmayacağı sorulan Başbakan Yıldırım, "Tazminatı anlaşma yürürlüğe girdikten sonra İsrail tarafı toptan yatıracak ve bunların hak sahiplerine verilmesi Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin teminatı altında olacak. Bu ikili bir anlaşmadır. Uluslararası ikili anlaşmadır. İkili anlaşma diğer anlaşmaların üzerinde bir statüsü vardır. Bu bakımdan geçerli olan anlaşma bu olacaktır. Şehit olan vatandaşlarımızın yakınlarıyla da görüşmeler çok öncesinden yapılmıştır. Gerekirse tekrar bu görüşmeler yapılabilecektir" dedi.

'Rusya' Açıklaması: Güzel Gelişmeler Var Yakında Paylaşacağız

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un Rusya ile ilişkilerde yumuşama trendinin hızlandığı yönündeki açıklaması üzerinden İsrail'in ardından Rusya ile ilişkilerde bir yumuşa olup olmayacağı sorulan Başbakan Yıldırım, "Niye olmasın? Türk milleti de Rus milleti de bu krizin artık ortadan kalkmasını istiyor. Bunun çok anlamlı olmadığını düşünüyor. Bize düşen de irade sahiplerine düşen de bir an önce vatandaşlarımızın bu beklentilerini karşılamak olmalıdır. Bu yönde de güzel gelişmeler var. Yakın zamanda bunları da milletimizle paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

"Katılmak İsteyenler Varsa Memnuniyetle Kabul Ederiz"

Filistin'e ulaştırılacak elektrik ve su konusunda Türkiye'nin Almanya ile ortak çalışacağı yönündeki iddialar sorulan Yıldırım, "Elektrik ve su konusu acil konu. Bunun için gereken her türlü çalışma yapılacak. Biz de yapacağız. Bu konuda katılmak isteyenler varsa tabi ki memnuniyetle bunu kabul edeceğiz" dedi.

"Almanya Savunma Bakanı, İncirlik'i Rahatlıkla Ziyaret Edebilir"

Alman Savunma Bakanı'nın İncirlik Üssü'nü ziyaret talebiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Başbakan Yıldırım, Alman bakana ziyaretle ilgili izin verileceğini açıklayarak, "Türkiye, izin verecek. Almanya Savunma Bakanı, İncirlik'i rahatlıkla ziyaret edebilir. Herhangi bir sorun yok" ifadelerini kullandı.

"Bu Görüşe Katılmıyorum"

İsrail'le varılan mutabakata yönelik Türkiye'nin, Gazze'ye ambargoyu kısmen de olsa tanıdığı yönünde yapılan eleştiriler sorulan Yıldırım, "Ben bu görüşe katılmıyorum. Bir fiili durum var. Fiili durumda oradaki insanların dünyayla ilişkisi yok. Gayri insani şartlarda ölüm kalım mücadelesi veriyorlar. Biz insani bir görev yapıyoruz. O insanları dünyaya açmak en temel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktır. Türkiye, bir kez daha bölgede mazlum, mağdur, ezilen halkların hamisi olduğunu ortaya koymuştur. O bakımdan bu mutabakatı önemsiyoruz. Kim ne derse desin" dedi.

"Ne Kadar İşbirliği Yapacağımız İki Ülkenin Gayretleriyle Doğru Orantılı"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 'Bu denizden Gazze'ye abluka bundan sonra da devam edecek' açıklaması konusundaki görüşleri sorulan Başbakan Yıldırım, "Biz ilişkilerin normale dönüştürülmesini konuşuyoruz. Diplomatik ilişkilerin iki ülke arasında normale dönüştürülmesi. Bir kere normalleşme başlasın, ondan sonra hangi konuda, ne kadar işbirliği yapacağımız iki ülkenin gayretleriyle doğru orantılı. Bu detayları şimdiden konuşmanın bir anlamı yok. Mutabakatın içeriği bellidir. Söylenen ne olursa olsun sonuç Filistin'de Gazze'de sıkıntı yaşayan, temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta imkanı olmayan kardeşlerimize erişimin sağlanmasıdır. Olayı böyle görmek lazım" diye konuştu.

"Ateşkes Anlaşması İmzalamıyoruz"

Hamas'ın İsrail'e saldırmayacağını yönünde Türkiye'nin taahhütü olduğuyla ilgili İsrail tarafından yansıyan haberler de sorulan Yıldırım, "Biz bir ateşkes anlaşması falan imzalamıyoruz. Biz Türkiye ile İsrail arasında ilişkilerin normale dönüştürülmesi konusunda bir mutabakata vardık. Burada savaşı tetikleyen, durduran, konumuzla ilgisi olmayan hiçbir hüküm yok. Tamamen 3 tane husus var. Birinci husus Türkiye'den özür dilenmesi. Bu çok önceden oldu. İkinci husus, Mavi Marmara'da hayatını kaybedenlere tazminat ödenmesi; bu da gerçekleşti. Uzun zamandır üzerinde çalışılan, zaman alan konu, Filistin'e erişimdeki zorlukların ortadan kaldırılmasıydı. Bunda da nihayet anlaşıldı. Mutabakata varıldı" şeklinde konuştu.

"Mersin'den Hareket Edecek"

İnsani yardım malzemelerinin bölgeye nereden gideceği ve olası bir törene kimlerin katılacağı sorulan Başbakan Yıldırım, "Mersin'den hareket edecek. Katılması gereken arkadaşlar katılır. Koordinasyonu yapacak arkadaşlar mutlaka katılacak" diye yanıt verdi.Etiketler: Binali YILDIRIM, İsrail, Başbakan
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo