İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Yıldırım: Amerikan Tipi Başkanlık Olsun Diyorsanız Ona Da Varız Hodri Meydan

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında “Amerikan tipi başkanlık olsun diyorsanız ona da varız hodri meydan' dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2731

Yıldırım: Amerikan Tipi Başkanlık Olsun Diyorsanız Ona Da Varız Hodri Meydan

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım başkanlık sistemine ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki, "ABD'deki gibi başkanlık getiriyorsanız buyurun" demiş. Biz bunu hazırız olarak anlıyoruz. Biz buyurduk siz de buyurun. Amerikan tipi olsun. Biz Türk tipini tercih ediyoruz ama siz Amerikan tipi başkanlık olsun diyorsanız ona da varız hodri meydan. Görüşmelere başlayalım. Bu konuyu Türkiye'nin gündeminden kaldıralım. Ana muhalefet lideri tekrar millet önünde bir samimiyet sınavındadır. İnşallah geçmişte olduğu gibi bu sınavdan dan da başarısız olmaz. Bu çağrımız son çağrıdır. Bu çağrıyı kaçırmayın. Bundan sonra çaresizlik içinde olacağımızı hiç kimse anlamasın. Demokrasilerde çareler tükenmez. Çözümde diğer partileri de yanımızda görmek isteriz. En geniş mutabakat ile yeni anayasanın yapılması milletin ne büyük beklentisidir. Bunu ya bugün yaparız ya ada yarın mutlaka yaparız. İstiyoruz ki bu büyük projede, dönüşümde herkes birlikte hareket etsin. 2023 hedeflerinin önündeki kısır çekişmeyi kaldıralım” dedi.

Asla Bizim Açımızdan Kabul Edilebilir Bir Şey Olmadığını Söyledim

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun önüne atılan boş mermi kovanının atılmasına ilişkin, "Tatsız bir olay yaşandı. Bir şehit yakını belki de içinde bulunduğu ruh hali ile anamuhalefet partisi genel başkanın önüne boş bir kovan bıraktı. Asla ve asla bizim açımızdan kabul edilebilir bir şey olmadığını söyledim. Ne olursa olsun şehitlerimiz olabilir. Canımız yanabilir. Ama böyle bir davranışı asla onaylamadığımızı çok net bir şekilde söyledim. Buna rağmen beklediğimiz şuydu; ana muhalefet partisi başkanı daha sorumlu davranmalı. Nedir; “Biz güvenliğimizi kendimiz alacağız.” HDPliler de aynı şeyi söylüyor. Yani "CHP, HDP çizgisine süratle gidiyor." diyenleri haklı çıkarmak gibi bir görevinizin olduğu bir kez daha anlaşıldı. Türkiye'de ister başbakan olun… Türkiye Cumhuriyeti herkesin can ve mal güvenliğini korumak için hazır ve nazırdır. Merak etmeyin Kılıçdaroğlu sizin güvenliğiniz de bizim teminatımız altındandır. Faaliyetlerinizde lütfen canı yanan şehit yakınlarını da rencide etmeyen açıklamalar yapmanız da bu milletin hakkı beklentisidir.

"Gereken Neyse Hiç Tereddüt Etmeden Onu Da Yaparız"

Türkiye'nin sınır güvenliğine vurgu yapan Yıldırım, "Türkiye gerek Suriye'nin kuzey sınırında gerekse Musul ve kuzeyinde ortaya konan bazı planlar var. Bu planlarla ilgili asla ve asla oralarda yeni bir oluşuma izin vermeyecektir. Türkiye'nin toprak bütünlüğü bağımsızlığı açısından bizim açımızdan bu bölgeler, bu ve buna benzer hareketler asla ve asla müsamaha ile karşılanamaz. Gereken neyse hiç tereddüt etmeden onu da yaparız. Dostlarımızın mutabık kaldığımız amaçlar doğrultusunda yapacakları her türlü faaliyeti sonuna kadar destekliyoruz. Ama Türkiye'nin huzurunu bozan, canını yakamaya çalışan bu terör örgütlerine müzahir davranışlar içerisine girmelerini de terörle mücadele Suriye'de özgürlük mücadelesi adı altında bir takım çalışmalara girmelerini de asla müsamaha ile de karşılayamayız" diye konuştu.

"MHP Ve CHP Bu Tasarıya Karşı Olumlu Tavır İçindeler İki Partimize Teşekkür Ediyorum"

Terörle mücadele vurgusu yapan Başbakan Binali Yıldırım, "22 gün geride kaldı. Bu 22 günde boş durmadık. Bu hafta zorlu bir yasama haftası. Birbirinden önemli reform niteliğinde düzenlemeler önümüze gelecek. Bu kanunların çıkmasıyla bir çok alanda çok ciddi reform niteliğinde düzenlemelere imza atmış olacağız. TSK'nın polis teşkilatının terörle mücadele ve operasyonlardaki kararlılığını artırmaya yönelik bir düzenleme var. Bu düzenlemeye neden ihtiyaç var? Mülki idare amirliklerinin silahlı kuvvetlerden destek alması mevcut kanunlarda olan bir şey. Burada getirilen şey mevcut kanunlarda olan düzenlemelerin bir araya getirilmesidir. Maalesef muhalefet partilerinin bazıları... MHP ve CHP bu tasarıya karşı olumlu tavır içindeler. Bu milli bir meseledir. Bu iki partimize teşekkür ediyorum. HDP'nin bu düzenlemeye destek vermesini beklemiyoruz. Köstek olacaklar. Ama saflarını net bir şekilde ortaya koymalılar. Terörün mü milletin mi yanındasınız? Size oy veren 5 milyona yakın vatandaşımız büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Biz bunu bölgeye gidince gördük" diye konuştu.

"Varsın Orada Kalsın Vize Muafiyeti"

Vize muafiyetine ilişkin Yıldırım, "Gümrük Birliği'nin güncellenmesi gündemimizdeki önemli maddelerden bir tanesidir. Haziran ayı sonunda vize muafiyeti yürürlüğe girecekti. Son anda önümüze bir şey çıkardılar. Bunların alışkanlığıdır, son anda çıkarırlar. Efendim, siz Terörle Mücadele Kanunu'nu esnetin. Terörle mücadele yapmayın. Bırakın adamlar rahat çalışsın. Bu dostluğa sığar mı? Gerçek dostluk böyle zamanlarda belli oluyor. Biz terörle ciddi bir mücadele veriyoruz. Bu şartlar altında Terörle Mücadele Kanunu'nda değişiklik söz konusu olmaz. Bunun sonucu vize muafiyeti olsa bile. Varsın orada kalsın, vize muafiyeti" dedi.

"Geciken Adalet Adalet Değildir Duygusu Düşüncesi De Normale Dönmüş Olacak"

Yüksek Yargıda yeni düzenlemeleri öngören tasarıya ilişkin Yıldırım, "Düzenleme ile, geciken adalet adalet değildir duygusu düşüncesi de normale dönmüş olacak. Zannediyorum bu hafta komisyonlarımızda ele alınır. Kısa sürede adli tatil başlamadan önce de yasa tamamlanmış olacak. Zorunlu bir düzenleme olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.

"Dokunulmazlık Konusu Teröre Destek İle Sınırlı Tutulabilirdi"

Dokunulmazlıklara ilişkin Yıldırım, "Bundan sonra iş, yargının işidir. Yargı bütün bu dosyaları inceleyip gerekeni yapacak. Bizim söyleyeceğimiz hiçbir söz kalmadı. Meclis söylemesi gereken her şeyi söyledi. Miletlimizin umumi isteği yerine getirildi. Belki bu dokunulmazlık konusu sınırlı tutulabilirdi. Teröre destek ile sınırlı tutulabilirdi. "AK Partiler kendi dokunulmazlık dosyalarını korumak için böyle bir şey getirdiler" denecekti. Buna müsaade etmeyeceğiz" dedik. "Kime dokunulacaksa yargı gereğini yapsın" dedik. Bocalamaya başladılar. Toplum baskısı ile oy kullanmak zorunda kaldılar. Sonra da soluğu AYM'de aldılar" açıklamasında bulundu.

"Orlando'daki Saldırıyı Kınıyoruz Çifte Standardımız Yok"

Orlando'daki saldırıyı kınayan Yıldırım, "Orlando'da bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Bunun acısını herkesten daha fazla yaşayan bir milletiz. Bu terör saldırısını kınıyoruz. Bu konuda çifte standardımız yok. Terörün ortak amacı vardır; huzur bozmak, insanların can güvenliğini tehdit etmektir. Amerika ve Amerikan halkının bu terör hadisesinde hayatını kaybedenlerin acılarını paylaşıyoruz" dedi.

"Alman Parlamentosu Tarihi Bir Yalana İmza Atarak Tarihi Bir Hata Yapmıştır"

Almanya Parlamentosu 'soykırımı' onaylamasına ilişkin, "Alman Parlamentosu tarihi bir yalana imza attı. Alman Parlamentosu tarihi bir hata yapmıştır. İlişkilere ciddi zarar vermiştir. Bu karar bizim için yok hükmündedir. Bizim tarihimizde soykırım yoktur. Bize soykırım suçlaması yapanların 2. Dünya Savaşı'nda yaptıklarını hatırlamalarını öneriyoruz. Soykırımla ilgili, geçmişle ilgili, tarihle ilgili defterleri karıştırmaya başlarsak orada Türkiye'nin adını göremezsiniz. Türkiye'den başka herkesin adını görebilirsiniz. Ecdadımız üç kıtada 619 yıl hoşgörüyle, kardeşlikle hüküm sürmüş ve hiçbir meşrepten, hiçbir milletten, hiçbir inanç grubundan birbirleriyle çatışmalarına asla müsaade etmemiştir. Yüzyıl önce aslı astarı olmayan bir meselenin peşine düşmüşler. Bununla Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar. Asla başaramazlar. Geçmişimizle övünüyor, geleceğimize de güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

"Bayram İçin Türkiye'ye Gelin"

Ramazan Bayramı mesajı da veren Yıldırım, "Yurt dışında yaşayan bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum; bu bayram için Türkiye'ye gelin. İhtiyaçları olan her şey karşılanacak. Seyahatleri kolaylaştırılacak" dedi.Etiketler: Binali YILDIRIM, Suriye, AK Parti, Grup Toplantısı, Başbakan, Genel Başkan
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo