İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

'Türkiye İstikrar Adasıdır'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolunda' isimli ulusa sesleniş konuşmasında, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Haberler » Siyaset         Okunma : 4929

'Türkiye İstikrar Adasıdır'

Bu ay doğu illerini ziyaret ettiğini hatırlatan Davutoğlu, öncelikle Patnos'a gittiğini, burada hem vatandaşlarla kucaklaştığını hem de 6-7 Ekim olaylarında "vandalizm" ile zarara uğramış belediye binası gibi diğer binaların son durumlarını incelediğini kaydetti.

Her engele rağmen, ürkiye'nin her yerinde demokrasiyi, milli iradeyi egemen kılma mücadelesine devam edeceklerini belirten Davutoğlu, "Kimler ne planlar içinde olurlarsa olsunlar Türkiye'nin her yerinde demokrasiyi, milli iradeyi egemen kılma mücadelemize devam edeceğiz. Onlar tahrip etmeye çalışırken biz inşa etmeye devam edeceğiz. Onlar vatandaşlarımız arasında birtakım ayrımlar ortaya koymaya çalışırken biz vatandaşlarımızın gönülleri arasında köprüler inşa etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erzincan Ziyareti

Başbakan Davutoğlu, Patnos halkına bir kez daha muhabbetlerini sunarak, "6-7 Ekim olaylarında gösterdikleri direnç, kararlılık ve demokrasiye bağlılık ülkemizin en önemli güç kaynağıdır. Patnos'tan Erzincan'a, can Erzincan'a geçtik. Etrafı dağlık ortası bağlık Erzincan'dan vatandaşlarımızla buluştuk. Erzincanımızda vatandaşlarımızla buluştuk, Erzincanımızın projelerini onlarla paylaştık. Özellikle Sivas-Erzincan hızlı tren projesi başta olmak üzere Erzincanımıza yeni bir devlet hastanesi sözünü de vererek Erzincanımıza gösterdiğimiz önemi bir kez daha ortaya koymuş olduk" diye konuştu.

Tunceli Ziyareti

Erzincan'dan sonra Tunceli'ye geçtiğini, Tuncelilerin kendilerine gösterdiği muhabbetin hafızalardan silinmeyeceğini belirten Davutoğlu, "Hacı Bektaş'tan sonra Tunceli'de de Alevi vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgili kanaatlerimizi paylaştık. Tunceli Üniversitesinde bir konferansta yeni Türkiye'nin temel esaslarını kardeşlik etrafında ortak tarih bilinci ortak istikbal bilinci etrafında nasıl düşündüğümüzü Tuncelili kardeşlerimizle paylaştık" ifadelerine yer verdi.

Tunceli ziyaretinin en önemli ayağının cemevine yaptıkları ziyaret olduğunu kaydeden Davutoğlu, "Orada kardeşlerimizin Ali Mihman diyerek Hak Muhammet Ali diyerek bizi bağırlarına basması cemevinde gösterilen muhabbetin gönülden gönüle akan bir kardeşlik seli oluşturması yine bu ülkenin en büyük kaynağının insan kaynağı olduğunu bu insan kaynağının dayandığı temel zemininde ortak tarih bilinci olduğunu bir kez daha bize gösterdi. Buradan Tuncelili kardeşlerime de bir kez daha selam ediyorum" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa Ziyareti

Buradan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine geçtiklerini, ilçede Kobani'den gelenlerle buluştuklarını belirten Başbakan, "Kobani'den gelen kardeşlerimizin Suruç'ta kardeşçe nasıl karşılandıklarını görmek bana bu milletin alicenaplığı konusunda bir kez daha güven hissi verdi" ifadelerini kullandı.

Burada, birbirini takip eden günlerde doğmuş üç Kobanili bebeğin hikayesinin herkes için son derece öğretici bir tecrübe olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Bu üç bebeğe de anneleri AFAD ismi vermişlerdi. Buradan mültecilerle ilgili konularda sınır boylarımızda ve dünyanın her yerinde mazlumların, mağdurların, gariplerin dostları olan AFAD yetkililerine teşekkürü bir borç biliyorum. Allah bu devlete ve bu millete zeval vermesin. Öyle güç ve şefkat versin ki bize gelen bize ulaşan hangi etnik ve mezhebi kimlikten olursa olsun herkes bu topraklarda emniyet bulsun, barış bulsun, huzur bulsun" diye konuştu.

"Haftasonu Yurtiçi Seyahatleriyle Vatandaşlarımızla Kucaklaşacağım"

Dün ve bugün de dört ilde ziyarette bulunduklarını söyleyen Başbakan, "Erzurum'da ve Kars'ta cumartesi günü, Pazar günü yani bugün de Balıkesir ve Kırklareli'ne gittik. İnşallah bundan sonra başbakanlık görevini aldıktan sonra verdiğim sözü tutarak hafta sonlarını yurtiçi seyahatlerle Türkiye'nin her bir köşesinde vatandaşlarımızla kucaklaşarak geçireceğim. Doğu'nun kalesi Erzurum'da vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde Erzurum Kongresi'nin istiklalimizin ilk ilan edildiği Erzurum Kongresi'nin hatıralarını yad ettik. Kars'ta havalimanının terminal binasını açtık ve ayrıca Kars'ta da yine vatandaşlarımızla Kars vilayetine getirmek istediğimiz hizmetleri paylaşma imkanı bulduk" ifadelerine yer verdi.

"Türkiye Bir İstikrar Adası"

Buradan Balıkesir'e gittiğini belirten Başbakan, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın Türkiye'nin bütün vilayetlerinde hayata geçirdiği 114 projeye ve tesisin açılışını yaptık. Trakyamızın güzel atmosferinde Kırklarelili vatandaşlarımızla hasbıhal etme imkanı buldum. Bütün vatandaşlarımıza bir kez daha gönül dolusu muhabbetlerimi iletmek istiyorum" diye konuştu.

Etrafında bir ateş çemberi varken Türkiye'nin bir istikrar adası olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, "Türkiye'de demokrasi kökleşiyor, ekonomik kalkınma küresel krize rağmen hızla ilerliyor ve en önemlisi vatandaşlarımızın arasındaki aidiyet bağları güçleniyor ve Türkiye yükselen bir güç olma niteliğinde birçok ülkenin gıptayla baktığı bir dönem yaşıyor" diye konuştu.

"Zaman Aşan Bir Dostluk Bağı"

Davutoğlu, "Bu dahi şunu ortaya koyuyor. Türkiye ile Irak arasında yaşanan konjonktürel sıkıntıların ötesinde zaman aşan bir dostluk bağı vardır. Ortak bir gelecek perspektifi vardır. Türkiye'nin ekonomi potansiyeli Irak'ın enerji potansiyeli bir araya geldiğinde Türkiye ile Irak el ele, inşallah geleceğe çok daha kararlı ve güçlü bir şekilde yürüyecektir" değerlendirmesini yaptı. 

Bağdat'ta, Başbakan İbadi hariç her etnik, mezhebi ve siyasi gruptan liderlerle görüştüğünü kaydeden Davutoğlu, "Türkmen kardeşlerimizin Meclis'teki temsilcileriyle Erşad Salihi başkanlığında bir araya geldik ve Irak'ta Türkmen kardeşlerimizin sorunlarıyla nasıl ilgilenebileceğimizi istişare etme imkanı bulduk" ifadelerine yer verdi.

Buradan sonra Erbil'e geçtiğini ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Sayın Mesut Barzani ve Başbakan Sayın Neçirvan Barzani ile dostça bir görüşme gerçekleştirdiğini belirten Başbakan, IKBY'deki istikrar ve huzurun Türkiye için hayati önem taşıdığını kaydetti.

"Türkiye G-20 Dönem Başkanlığını Üstlenecek"

Türkiye'nin gelecek yıl G-20 dönem başkanlığını üstleneceğini hatırlatan Başbakan, "Bir anlamda Türkiye ekonomik verimlilikle insanlık vicdanını bir araya getiren küresel bir aktör olarak 2015 yılında dünya gündemine ağırlığını koyacak" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin kendi coğrafyasına hapsedilemeyecek kadar büyük bir ülke olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Türkiye kendi huzur ve istikrarını çevre bölgelere yansıtabilecek güçte kudretli bir ülkedir. Türkiye en gelişmiş ülkelerle en az gelişmiş ülkeleri bir araya getirebilecek kapasiteye, vicdana, meşruiyete sahip küresel bir aktördür" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu sözlerini şöyle tamamladı:

"Aziz vatandaşlarım, Türkiye ile gurur duyunuz, kendinize güveniniz ve bu özgüven içinde 2023'e doğru yürürken devletimizi ve milletimizi parlak bir gelecek beklediğinden hiç tereddüt etmeyiniz."Etiketler: Tarih, Ateş, Dün, Milli, Barzani, Başbakan, Orman ve Su işleri Bakanlığı, Barış, Güzel, İnsanlık, Siyasi, Davutoğlu, Tren, Meclis, Dünya, Başbakan Davutoğlu, AFAD, Kobani, Başbakanlık, Türkiye, Irak, Ahmet DAVUTOĞLU, Şanlıurfa, Tunceli, Sivas, Kırklareli, Kars, Erzurum, Erzincan, Balıkesir, Sınır
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
TSK’nın bu sabah saatlerinde Suriye'nin Cerablus b
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo