İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Sinemada Bu Hafta

Bu hafta, 4 yerli ve 5 yabancı film sinemaseverlerle buluşacak.

Haberler » Kültür Sanat         Okunma : 3632

Sinemada Bu Hafta


1. Olur Olur!

Ali kendi halinde yaşayan bir delikanlıdır. Eczanede kalfa olan Ali için her şey eczaneye gelen bir kadınla alt üst olur. Çünkü eczaneye gelen kadın Ali'nin çocukluk aşkı Azra'dır. Ali Azra'yı tavlamak istese de bu konuda pek yetenekli sayılmadığı için işi zorur. Ali tam umutlarını kaybetmişken internette bir ilana rastlar: "Yaşam Koçu Zihni", üstelik indirimden faydalanabilecek şanslı kişi seçilmiştir! Ali kazandığı bu şansla belki de Azra'yı hayatının kadını yapabilecektir. Öte yandan, işleri pek yolunda gitmeyen Zihni'yle asistanı, yeni müşterinin gelişiyle kariyerlerini yeniden canlandırabilmek için yola koyulur.  Ali'nin hayatını yoluna sokabilmek binbir türlü teknik denerlerken, komik bir serüvenin içine atılırlar.

Kerem Çakıroğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği komedi türündeki filmin oyuncuları arasında Alper Kul, Şinasi Yurtsever, Onur Buldu, Yılmaz Gruda, Ayça Varlıer ve Ali Kobanbay gibi pek çok zengin isim yer alıyor.

 

2. Yıldızlararası

Teknik bilgi ve beceriye sahip olan Cooper, geçimini mısır tarlalarında çiftçilik yaparak sağlamaktadır. Tek amacı vardı: iki çocuğuna güvenli bir hayat sağlamak. Beraber yaşadıkların Büyükbaba Donald çocuklara bakıcılık yaparken, daha 10 yaşındaki kızı Murph üstün bir zekaya sahiptir. Geçmiş bilim adamı olan Cooper o günlerin özlemiyle yanıp tutuşurken karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir.

Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler bulunuyor. 

 

3. İnşaat 2

Ali ve Sudi, on yıl aradan sonra yeni bir serüvenle karşımızda. Çalıştıklara inşaata önceden bir sürü ceset gömdükleri için 10 sene hapse mahkum edilmişlerdi. 10 yıl sonra tahliye olan ikili, ruhsatsız bir açıkhava diskosunda bekçi olarak işe girerler. Ruhsatsız olması yanında mekan sahibi Remzi'nin komiser Şevket ile yaptığı işbirliğiyle insan kaçakçılığı da yapılan diskoda,  Celal ve Sedat da tarihi eser kaçakçılığıyla uğraşmaktadır. Eski suçlulara tekrar bir aradadır. 10 sene sonra serbest kalan Ali ve Sudi, aşık olmuşlardır ve aşık oldukları kadınları da alıp Türkiye'den gideceklerdir. Fakat geçmişleri de peşlerine takılacaktır. Sahile vuran 2 ceset, yaşamlarını tekrar alt üst edecektir ve yeni maceralara adım atacaklardır.

İlk filmi 2003'te vizyona giren ve izleyenler tarafından oldukça beğenilen İnşaat filminin ikincisi tam 11 yıl aradan sonra tekrar sevenleriyle buluşuyor. Yönetmenliğini yine Ömer Vargı'nın yaptığı eserde, Şevket Çoruh ve Bülent Kayabaş başrolleri paylaşıyor.

 

4. Tarzan

John Greystone ve karısı gizemli bir göktaşını inceledikleri esnada helikopter kazası geçirerek yaşamlarını yitirirler. Gerçek ismi John Clayton olan oğulları Tarzan, bu olaydan sonra kendini uçsuz bucaksız bir ormanda bulur. Bir maymun sürüsünce beslenip büyütülen Tarzan 10 yaşına bastığında ormanda şimdiye kadar gördüğü en güzel şey olan ve o zaman kadar gördüğü ilk insan olan Jane Porter ile karşılaşır. Babasının keşif gezisiyle ormana gelen Jane, maymunlarca büyülen Tarzan'ın insancıl içgüdülerin ortaya çıkarır. Tarzan Jane aşık olur. Gerçek hayatına dönmeye başlayan Tarzan, ailesinin ölmesiyle aile şirketlerini ele geçiren Greystoke Energies'e karşı savaş açar. Hem evini he sevdiği kadını kazanmak için ucu gözükmeyen bir mücadeleye girişir.

Yönetmenliğini Reinhard Klooss'un yaptığı eser klasik Tarzan hikayesini tekrar kurgulayarak bir aile filmi şeklinde ve animasyon türünde vizyona taşınıyor. 3 boyutlu olan filmin kadrosunda ise Kellan Lutz, Spencer Locke, Robert Capron ve Jaime Ray Newman gibi isimler yer alıyor.

 

5. Kirli Para

Bob Saginowski, kuzeni Marv'ın yerine barmenlik yapmaktadır. Brooklyn suç baronları mekanlarını kanun dışı kazanımlar elde etmek için bir banka olarak kullanmaya gelince onları görmezden gelmektedir. Bob'un sade yaşamı, çöpte bulduğu hırpalanmış bir pitbull yavrusuyla hareketlenir. Bob, bulduğu pitbull yavrusu için komşusu Nadia'dan yardım isteyince aralarında yakınlaşma olur ve Bob'un maceraları burada başlar.

Genç yönetmen Michael R. Roskam'ın yönetmenliğini üstlendiği film, izleyenler yer altı dünyasına çekiyor.

 

6. Serena

George ve Serena  Pemberton 1926'da Kuzey Carolina'ya yerleşmek için yaşadıkları Boston'dan ayrılan bir çifttir. Boston'da sıfırdan bir hayat kurarlar ve kerestecilik işinde yükselirler. Genç ve güzel olan SErena aynı zamanada yetenekli ve kurnaz bir kadındır. Kocasının başarısında üyük katkıları olan Serena, işlerine engel olanların hepsinin ayağını bir şekilde kaydırır. Bu arada Serena hamile kalamadığını öğrenir. Serena bu durumu öğrendikten sonra iyice hırslanır ve kadının kıskançlığı artar. Serena'nı değişmesinin nedeniyse kocasının, evlenmeden önce başka bir kadından gayrimeşru çocuğunun olmasıdır. Serena tüm hırsını bu çocuğu ortadan kaldırmak için kullanır.

Birçok ödülü ulunan ve son olarak  Daha İyi Bir Dünyada filmiyle ismini duyuran Susanne Bier'in yönetmenliğini yaptığı filmin  başrollerini 2012'nin yıldızları parlayan Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence paylaşıyor.

 

7. Deniz Seviyesi

8 sene önce Ayvalık'ı terk eden Damla Amerika'ya yerleşmiştir. New York'ta yaşayan Damla, Amerikalı biriyle evlenmiş ve kariyerinde başarıyı yakalamıştır. Ayrıca 6 aylık hamiledir. Geçmişinde bıraktıkları yüzünden kendini anne olmaya hazır hissetmeyen Damla, bir gün Türkiye'den aldığı haberde çocukluğunun geçtiği yazlık evin satılacağını öğrenir. Eşiyle birlikte Ayvalık'a gelen Damla'nın aklını meşgul eden tek şey ise hiçbir açıklama yapmadan terk ettiği sevgilisi Burak'la yüzleşmektir. Burak ise Damla'yı tamamen unutmuştur. Damla geçmişiyle barışabilmek için yıllardan beri sakladığı sırrını açıklayacaktır.

 

Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosunda Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar, Jacob Fishelve  Sanem Öge gibi isimler bulunuyor.

 

8. Alexander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Çok Kötü Bir Gün 

Sabah uyandığında saçına sakız yapışmış olan Alexander'ın tüm günü kötü geçecektir. Kötü bir güne uyanan 11 yaşındaki Alexander'ın başına birçok şanssızlık gelir. Saçına yapışmış sakızla güne uyanan Alexander'ın kardeşi kaykaya basarak düşer ve çeşitli yerlerini morartır. Okula gitmesi gereken Alexander'ın forması ıslanmıştır. Bu olumsuzluklar üzerine Alexander günün kötü geçeceğini anlar. Halbuki gün henüz yeni başlamıştır. Bunun yanında bu kötü günü annesi, iş görüşmesine gidecek olan babası ve uzun zamandır beklediği sürücülük sınavına girecek olan ağabeyi ile paylaşacaktır.


Yönetmenliğini Miguel Arteta’nın yaptığı eserin senaryosu Lisa Cholodenko ve Rob Lieber tarafından Judith Viorst’un kitabından uyarlandı. İzleyenleri çok güldürecek olan aile komedisinin başrollerini Jennifer Garner, Steve Carell ve Bella Thorne üstleniyor.

 

9. Unutma Beni İstanbul

Hüseyin Karabey'in koordinatörlüğünde , Sevil Demirci ve Emre Yeksan'ın yapımcılığını üstlendiği ve uluslararası platformda başarılar elde etmiş 7 yönetmenle çekilen 'Unutma Beni İstanbul', şehrin geçmişinin sadece günümüzdeki Türkiye halkına ait olmadığını anımsatmak için toplayıp yaptığı 6 kısa filmden oluşuyor.

15'er dakika uzunluğunda olan filmler, yönetmenlerin kişisel hayatlarından veya şahit oldukları birinin yaşamından öyküleri konu ediniyor. Boşnak oyuncu Alma, orta yaşlı çift Dragan ve Ana, Vangelis, Martha ve Armenak. İstanbul’da olma sebepleri bambaşka olan bu insanlar, şehrin kozmopolit tarihiyle birbirleriyle buluşuyor.Etiketler: Açıklama, Uluslararası, Helikopter, Yıldız, Felaket, Kadın, İş, Tarihi, Boston, Suç, Genç, Güzel, İnternet, En Güzel, İnşaat, Fayda, Zengin, Ceset, Amerika, Banka, Bilim, Gerçek Hayat, Komik, Sıfır, Dünya, Maymun, New York, Sabah, Oyuncu, Yönetmen, Türkiye, Mısır, İstanbul
'Arif V 216'dan İzlenme Rekoru
'Arif V 216'dan İzlenme Rekoru
Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın senaristliğini, yapımcılığını ve baş rolünü üstlendiği 'Arif v 216' filmi, 4 günde 1 milyon 331 bin 691 kişi tarafından izlendi.
Yeşilçam Karakterleri Şehrin Duvarlarında
Yeşilçam Karakterleri Şehrin Duvarlarında
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sinema Derneği'nin bulunduğu sokağın duvarlarını, Yeşilçam’a hayat vermiş ünlü sanatçıların portreleri ile renklendirdi.
Eskişehir’de Sokak Sineması
Eskişehir’de Sokak Sineması
Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği ‘Sokağa Çıkın Sinema Geliyor’ etkinliği düzenledi.
Pazar Tezgahlarında Müzik Resitali
Pazar Tezgahlarında Müzik Resitali
İstanbul’un Beylikdüzü semtinde kurulan Beylik Pazarı’nda gerçekleştirilen flash mob uygulaması, esnafı ve vatandaşı şaşırttı.
Oscar Ödüllerinde Tarihi Hata
Oscar Ödüllerinde Tarihi Hata

89'uncu Oscar Ödülleri'nde En iyi Film Ödülü açıklandığında bir skandala imza atıldı.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Yangın!
Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Yangın!
Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin giriş kısmında çıkan yangında maddi hasar meydana gelirken, olay yerinde şişe ve plastik eldiven bulundu.
Adele, Grammy Ödüllerini Süpürdü
Adele, Grammy Ödüllerini Süpürdü
Grammy Ödülleri, ABD'nin Los Angeles kentinde birbirinden ünlü isimlerin sahne aldığı törenle sahiplerini buldu.
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan törenle sahiplerini buldu.
Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti
Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti
Uçakla Londra’dan Los Angeles kentine giderken ağır bir kalp krizi geçirdikten sonra hastaneye kaldırılan Yıldız Savaşları filminin ünlü oyuncusu Carrie Fisher yaşamını yitirdi.
George Michael Hayatını Kaybetti
George Michael Hayatını Kaybetti

Ünlü şarkıcı George Michael Oxfordshire'daki evinde hayatını kaybetti.
TIME 'Yılın Kişisi'ni Seçti!
TIME 'Yılın Kişisi'ni Seçti!
TIME dergisi bu sene 'Yılın Kişisi' olarak Donald Trump'ı seçti.
Game Of Thrones Oyuncusu Hayatını Kaybetti
Game Of Thrones Oyuncusu Hayatını Kaybetti
Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde Üstat Aemon rolüyle tanınan İngiliz oyuncu Peter Vaughan dün sabah hayatını kaybetti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
TSK’nın bu sabah saatlerinde Suriye'nin Cerablus b
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo