İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

'Pensilvanya'daki zat Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı?'

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Paralellerin ve Pensilvanya'daki liderinin Peygambere hakaret karşısında sessiz kaldığına dikkat çekti.

Haberler » Siyaset         Okunma : 9570

'Pensilvanya'daki zat Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı?'

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Paralellerin ve Pensilvanya'daki liderinin Peygambere hakaret karşısında sessiz kaldığına dikkat çekti. Fetullah Gülen'i kast eden İçten, Pensilvanya'daki zatın her şeye laf yetiştirdiğini ama Peygamberimize hakarete ses çıkartmadığına işaret ederek, "Eğer İslam değerlerine onlar sahip çıksalardı, bizden çok hatta Papa'dan çok ses çıkartmaları gerekirdi. Bakın ses çıkartmadılar. Hatta onların Tuzluk Milletvekilleri ve medyaları bu karikatürlere nasıl baktılar biliyor musunuz? Fikir özgürlüğü olarak baktılar. Dolayısıyla şimdi buradan o alçaklara sesleniyorum. Ey alçaklar biz buradayız, Müslümanlar burada; Efendimiz bizim şerefimizdir, namusumuzdur..." dedi.

 AK Partili İçten, Diyarbakır'da bir dizi programlara katıldı. Yenişehir ve Sur gençlik kolları ile kadın kollarının kongrelerine katılan İçten, burada kadınlara ve gençlere seslendi. Kadın kolları kongresinde konuşan İçten, son aylarda kongrelerin yapıldığını ve partide yenilenmelerin yaşandığını kaydetti. AK Parti'ye emek veren herkesi AK Parti çatısı altında görmek istediklerini belirten İçten, yeni siyasetçiler üretebilen ve gençleri değerlendirebilen tek partinin AK Parti olduğuna dikkat çekti. Yeni siyasi aktörler kazandırma konusunda AK Parti'nin bir okul gibi çalıştığına işaret eden İçten, AK Parti'nin bir dava olduğunu vurguladı.  

"PENSİLVANYA'DAKİ ZAT PEYGAMBERİMİZE HAKARETE SES ÇIKARTTI MI?" 

Gündemdeki konulara değinen İçten, Fransa'daki dergide yayınlanan karikatüre ve sonrasında yaşananlara tepki gösterdi. Dergiye ve cumhuriyet gazetesine gösterilen tepkinin arkasında olduklarını bildiren İçten, "Biz anamızı babamızı uğruna kurban ettiğimiz Peygamber Efendimize hakaret edilmesine müsaade etmeyiz. 

Vatikan'daki Papa Efendimize yapılan alçakça saldırıyı kınarken, bunu bir fikir özgürlüğü olarak görmezken Türkiye'de vatanına, dinine ihanet eden Paralelciler bu hakaretin yanında yer aldılar. Bakın Pensilvanya'daki zat her şeye laf yetiştiriyor ama Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı? Lütfen bu haşhaşilerin ve medyalarının Peygamberimize hakaret karşısındaki tavırlarına iyi bakın ve bunu herkese anlatın. Eğer İslam değerlerine onlar sahip çıksalardı, bizden çok hatta Papa'dan çok ses çıkartmaları gerekirdi. Bakın ses çıkartmadılar. Hatta onların Tuzluk Milletvekilleri ve medyaları bu karikatürlere nasıl baktılar biliyor musunuz? Fikir özgürlüğü olarak baktılar. Dolayısıyla şimdi buradan o alçaklara sesleniyorum. Ey alçaklar biz buradayız, Müslümanlar burada; Efendimiz bizim şerefimizdir, namusumuzdur... Sizler alçak olabilirsiniz, sizler şerefsiz ve haysiyetsiz olabilirsiniz ama Müslümanlar, Diyarbakırlılar şereflerine sahip çıkacaklar." diye konuştu. 

Bugüne kadar çeşitli coğrafyalarda milyonlarca Müslümanın katledildiğini hatırlatan İçten, şöyle konuştu: "Ey Fransa sen o zaman neredeydin? Evet 12 kişi öldürülmesin ama milyonlarca Müslüman da öldürülmesin. Çünkü biz sevgi ve kardeşlik dinine mensubuz. Onlar bizim değerlerimize hakaret edebilirler fakat biz onların değerlerine hakaret etmedik etmeyiz de. 

"ŞEYTAN-YAHU DENEN ADAM YÜZ BİNLERCE ÇOCUĞU KATLETTİ"

Natanyahu denen bir adam var, ben Şeytan-Yahu diyorum. Terörist devletin Başbakanı var ya İşte Şeyan-Yahu. O yüz binlerce Müslümanı katletti. Gazze'de bombalar attılar, 1 aylık, 6 aylık çocukları katlettiler. Avrupa'nın ABD'nin sesi çıktı mı? İslam cana kıymayı emretmez. Birinci Dünya Savaşı'nı, İkinci Dünya Savaşı'nı Müslümanlar mı çıkarttı? Hiroşima'ya atom bombasını Müslümanlar mı attı? Afrika'da milyonlarca insanı Müslümanlar mı katletti? Avrupa'nın göbeğinde Bosna'da yüz binlerce Müslümanı kim katletti?" 

"Biz Fransa'ya neden gittik?" sorusuna cevap veren AK Partili İçten, "Avrupa'daki Müslümanlar bize bakıyor. Şeytan- Yahu oradaydı. Yani asıl katil o ilk taziyeye giden o. Dolayısıyla Müslümanlar üzerinde bir oyun oynanıyordu biz de bu oyunu bozduk. İkincisi İslam dininin barış ve kardeşlik dini olduğunu Türkiye Başbakanının göstermesi gerekiyordu. Üçüncüsü bu saldırlar üzerinden Avrupa'daki Müslümanlar üzerine baskı oluşturmak istediler. Dünyada en hızlı büyüyen din İslam dini. Bundan korktukları için önüne geçmek istiyorlar." şeklinde konuştu.   

"İÇTEN'DEN GENÇLERE DAVA DERSİ"

Gençlik kongresinde ise İçten, gençlere davayı anlattı. İçten, AK Parti'nin nasıl bir dava olduğunu şu sözlerle anlattı: "AK Parti öyle bir dava ki insanların eğitim özgürlüğüne kavuşturan davadır. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesi eşit gördüğümüz bir davadır. AK Parti öyle bir dava ki; Fransa'ya, Almanya'ya ve Şeytan-Yahu'ya hesap sorduğu davadır. Bu dava Reisimiz ve Başbakanımızın dediği gibi dünyada zalimlere karşı Elif dik duran bir davadır. Aynı zamanda mazlumların karşısında Vav gibi mütevazi duran bir davadır. Gençler bu dava, Filistin'deki çocukların haklarını sorduğu bir davadır. AK Parti, dünyanın en büyük gençlik ve kadın örgütüdür." 

 Fransa'nın, Avrupa'nın ve ABD'nin terör karşısındaki duruşunu yine sert sözlerle eleştiren İçten, Fransa'da 'Ermeni soykırımı yoktur' demenin suç olduğunu hatırlattı ve iki yüzlülüğe sert tepki gösterdi. İçten, "Canımız ciğerimiz, anamızı babamızı feda ettiğimiz Resullah'a dile uzatıldığında fikir özgürlüğü. Netanyahu'ya fikir özgürlüğü, Ermenilere fikir özgürlüğü ama Müslümanlar ölsün. Hiç kimse haddini aşarak, Efendimize dil uzatamaz. İşte biz Fransa'ya giderek bunun mesajını verdik. Çünkü AK Parti var. Biz yarın Filistin'deki çocuklar öldürüldüğünde diyeceğiz ki; 'Ey alçaklar hadi siz neredesiniz' diyeceğiz." sözlerini dile getirdi.   

"GENÇLİK BU SORUYU KENDİSİNE SORMALI"

 Gençliğin 'bir genç olarak bizler ne yapabiliriz?' sorusunu kendisine sorması ve bununla dertlenmesi gerektiğini aktaran İçten, gençliğin neden önemli olduğunu şu ifadelerle dile getirdi: "Birileri çocukları kandırarak, ellerine molotof veriyor. İşte bu çocuklar sizleri, bizleri bekliyorlar, dokunulmayı bekliyorlar. Diyarbakır'ı fetheden Halid Bin Velid'i burada kaç kişi biliyor? Diyarbakır'da kaç tane Peygamber'in yattığını, kaç sahabenin yattığını kaç kişi biliyor? Ben ne yapabilirdim? bu soruları sormamız lazım. AK Parti'yi dava olarak görmemiz lazım ve hepimiz sahada olmamız lazım. Reisimizin, Hocamızın selamını herkese ulaştırmalıyız." 

İÇTEN'DEN 'KİMSE AÇ KALMASIN' KAMPANYASINA DESTEK

Cuma İçten, daha sonra Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (ERDEMİYETDER) 'Kimse aç kalmasın ihtiyacı olan askıdan alsın' kampanyası çalışmalarına katıldı. Diyarbakır'ın tüm ilçelerinde gerçekleşen anlamlı kampanyaya destek veren İçten, Diyarbakırlıları böylesi anlamlı kampanyaya destek vermeleri için çağrıda bulundu. 

HİZMETLERİNDEN DOLAYI İÇTEN'E PLAKET 

Cihannüma Derneği'nin Diyarbakır Şubesi AK Partili Cuma İçten'e hizmetlerinden dolayı bir plaket takdim etti. Teşekkür plaketini derneğin il başkanı Ercan Yıldız'ın elinden alan İçten,  böyle bir plakete layık görülmesinden duyduğu mutluluğu paylaştı. 


'Pensilvanya'daki zat Peygamberimize hakarete ses çıkarttı mı?'


Etiketler: Diyarbakır, Cuma İÇTEN, Filistin, Fransa, Türkiye, AK Parti, ABD, Dünya, Parti, Kadın Kolları, İslam, Kadın, Papa, Dünya Savaşı, Milletvekili
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo