İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Sosyal Medya Bir Virüs, Vücuduna Giren Yandı!

Nurgül Durmaz - Sosyal Medya Bir Virüs, Vücuduna Giren Yandı!


Okunma : 52832
Nurgül Durmaz
Elinden telefonu düşürmüyor durmadan sosyal medya hesaplarıyla ilgileniyor. Özel hayatla ilgili konuşamıyoruz bazı zamanlarda sürekli timeline'a düşen paylaşımları eleştiriyoruz...
 
Uzayıp giden konuları bir kenara bırakıp özel hayatı konuşmaya başlıyoruz kiminle mi ?
 
En yakın arkadaşım, sosyal medyanın fenomeni Nez Demir ile birlikte.
 
Hep sevdim parlak buldum çünkü parlıyor.Gözlerinin içi gülüyor, çocuksu ruhunu ve pozitif enerjisini yansıtıyor insanlara. Her zaman gelişmek için uğraşıyor, sosyal medyada popülerliğini yenileyerek dinamik kalıyor.
 
En yakın arkadaşıyla röportaj yapınca başlıyoruz dediğimde başlarda fazla ciddiye almıyor ama sonrası gelin bir göz atın.
 
"Nez hadi anlat bakalım" dedim...
 
Nasıl Fenomen oldun?
 
İlk önce Instagram'da video çekmeye başladım bir kaç kişiyi görerek sonra bende yapabilirim dedim.Video sayım arttıkça takipçilerim artmaya başladı takipçilerimden Vine'da video çekmem için yorumlar gelmeye başlayınca da Vine'da başladım.
 
Kendi videolarınızı komik buluyormusun?
 
Ben kendi videolarımı komik bulmuyorum ama esprisi olduğunu düşünüyorum daha çok ilişkiler üzerine konularda video çekiyorum herkes kendinden bir yaşanmışlık buluyor yada mimiklerim hoşlarına gidebiliyor tip olarak bir sempatiklik kattığımı düşüyorum.
 
Erkek fenomenleri daha komik buluyorum. Çünkü,ülkemizde erkek her zaman bir adım daha önde küfür veya argo kullanarak rahatlıkla espri yapabiliyorlar. Bende bi bayan olarak seçici kelimeleri kullandığım için bir adım geride kalıyorum.
 
Sosyal medya'da popüler olmak, iyi bir takipçi sayısına sahip olmak, videolarınızın paylaşılıyor olması vb. durumlar gerçekten sizin sosyal medyada iyi bir itibar sahibi olduğunuzu gösterir mi?
 
400 bine yakın takipçim var insanların ilgisini çekiyor paylaşımlarım takipçi sayınız  arttığında bir marka yoluna giresiniz. Adınız birçok kişi tarafından bilinir ardından uzmanlık alanlarınız tartışılmaya başlıyor ama profesyonel duruşunuzla takipçilerinizi etkileyip etkileşim kurabiliyorsanız eğer popülerliğiniz itibarınızı olumlu etkiler.
 
Sosyal sorumluluk projelerini destekliyor musun?
 
AİDS'e dikkat çekmek için bir projede yer aldım. Engelleri kaldırmak, engelliye doğru yaklaşım projelerini destekliyorum. Aynı zamanda Lösev gönüllülerine de destek oluyorum ülkemizdeki sıkıntıları topluma aktarmalı ve sosyal medya sayesinde de toplumu bilinçlendirmeyi yaygınlaştırmak için sosyal sorumluluk projelerine öncelik veriyorum.
 
Takipçilerin özel hayatınızla ilgili sorularla yorum yapılıyor. Sosyal medyada bıraktığınız izlenim dışında gerçek hayatını nasıl yaşıyorsun?
 
En çok nerelisin ve hangi mesleği yapıyorsun sorularıyla karşılaşıyorum. Öncelikle Karadeniz kızıyım ve özel bir bankada çalışıyorum. Fenomen olarak adlandırılıyoruz ama aslına bakarsanız hepimiz meslek sahibiyiz avukatı, bankacısı, mühendisi herkes okulunu bitirip mesleğinde belli bir kariyer edinmiş  kişiler. Bir çoğuda mesleğini icraat ettirmese de önümüzdeki zamanlarda mesleklerini yapmaya başlayacaklar. Fenomenlerden hiç kimse işsiz boş gezen birisi değil yaş grubu ortalama 20 - 30 yaş arasında değişmekte hepsi başarılı isimler.
 
Seni sinema veya dizi oyuncusu olarak ekranlarda görecek miyiz?
 
Şu anda çalıştığım iş ve mevkim dolayısıyla çok fazla vakit ayıramıyorum bu tarz projelere.  Herkes ünlü olmak, televizyonda yer almak ister ama ben her zaman garantici oldum. Sürekliliği ve prestiji olan bir bankada çalışmak daha mantıklı hayatımda riskleri en aza indiriyorum ama bu gelen teklifleri değerlendirmediğim anlamına gelmez. Sadece televizyonda olmak için saçma programlarda yer almam duruşumu bozmayacağım şartlarda anlaşabileceğim projeleri değerlendiriyorum. Türkiye'de bilinen ünlü markalardan reklam yüzü olmam için teklif aldım ama şartlarda anlaşamadığım için reddettim.
 
Benim için televizyon yüzü olmam önemli değil çünkü, hevesim yok 27 yaşındayım ve bu yaşıma kadar istediğim her şeyi elde ettim, istediğim zamanda sahip olabilecek bir insanım. Herkes ekranda olmak ister sokaktaki insanlara sorun % 90'nı ünlü olmak istiyor. İşim gereği bir çok insanla bir araya geliyorum oturuyoruz, konuşuyoruz, muhabbet ediyoruz zaten bunun dışında popülerliğimi arttırmak için ayrı bi çaba göstermiyorum.
 
En çok sevdiğin komedyen kim ?
 
Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz ama Şahan'ı daha sempatik buluyorum. Çünkü,Türk kültürünü yansıtıyor. Esprileri daha komik ve samimi buluyorum. Cem Yılmaz'ı da seviyorum tabiki esprileri çok zeki. Aslına bakarsanız Şahan Gökbakar veya Cem Yılmaz olarak ayırt etmek mümkün değil ikiside kendisini kanıtlamış Türkiye'de en iyi gişe yapan filmlerde yer aldılar.
 
Elinde sihirli bir değnek olsa hayatında neleri değiştirirdin?
 
10 yıl geriye gitmek isterdim onun dışında  Demet Akalın'ında söylediği gibi evli mutlu çocuklu bir hayat istiyorum:)
 
Türkiye'nin en komik kadını kim?
 
Şüphesiz Demet Akbağ idolüm. Hatta hayalim onunla tanışıp muhabbet etme fırsatımın olması bile beni mutlu eder.
 
Kaç yaşına kadar fenomen kalıp popülerliğini koruycaksın?
 
Sosyal medya devam ettiği sürece devam edeceğim, her geçen gün güncelleniyor bende kendimi yenileyip dinamik kalmaya çalışıyorum Vine biterse başka bir platformda yer alacağız takipçilerimide nerede olursam oraya çekerim.
 
Nasıl bir adamdan hoşlanırsın?
 
Tam bir Türk kızıyım çok seçiciyim öncelikle doğru kişiyle şuana kadar karşılaşmadığımı düşünüyorum. Günümüz ilişkileri gibi deneme yanılma yöntemi taraftarı değilim...
 
Bakımlı, ayakları yere sağlam basan, ruh ikimizin olduğunu düşündüğü bir alfa erkeği olmalı. Çok fazla vakit geçirilen laçkalaşmış ilişkiler tarzım değil böyle bir ilişkiyi yaşamak yerine yalnız olmayı tercih ediyorum.
 
Sosyal medyayı kullanmaya başladığında Fenomen olacağını tahmin edebiliyor muydun, sonrasında hayatınızda neler değişti?
 
Normal şartlarda bir insan fenomense arkadaşında fenomen oluyor ancak böylelikle yaygınlığı arttırabiliyorsun. Bundan 3 yıl öncesine kadar sosyal medyayı aktif olarak kullanan birisi değildim. Açıkçası  tahmin etmedim fenomen olabileceğimi çünkü, destekçim olmadan kendi başıma ilerledim takipçilerimden güzel tepkiler almaya başladıkça videolarıma emek vermeye başladım daha sonra diğer fenomenlerle ortak noktan olduğu için bir araya geliyorsun ve herkes bir birini desteklemeye başladığı için hepimiz büyüdük.
 
Hayatımdan çok fazla bir şey değişmedi beni kullanmaya çalışan veya duyularımı sömürüldüğünü hissettiğim anda uzaklaşıyorum o ortamdan, sosyal medyada da çıkarcı insanlar hemen kendini belli ediyor.Çok fazla arkadaş canlısı bir insan değilim toplasanız 3 tane benim sağlam dostum diye bileceğim insanlar var hayatımda.
 
Fenomenlerin popülerlik rekabeti İnstagram Vine ve Twitter olarak ayrılıyor hangi platformun popülerliği daha baskın?
 
Sosyal medyada başarılıysan her platformunda popüleritenle ön planla yer alıyorsun kemikleşmiş bazı isimler var. Vine'da toplasan 30 isim var her geçen gün fenomen çıkmıyor Twitter'la karşılaştırırsak eğer vine'da tutunmak daha zor çünkü, ayrı bir emek istiyor kolay kolay tükenmiyorsun. Instagram'a gelirsek ben daha çok seviyorum ilk başladığım yer olduğu için sanırım yada Instagram hesabınızdaki insanlar samimi sizi seven kişiler.
 
Etiketler: Twitter, instagram, Komik, Sosyal Medya, Fenomen, Röportaj, Nez Demir
12.05.2015   Sosyal Medya Bir Virüs, Vücuduna Giren Yandı!
18.04.2015   Dolar Neden Oynak
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
TSK’nın bu sabah saatlerinde Suriye'nin Cerablus b
Twitter Logo