İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

NİÇİN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Dr. Muzaffer Yurttaş - NİÇİN RECEP TAYYİP ERDOĞAN


Okunma : 9282
Dr. Muzaffer Yurttaş

 

1) AK PARTi’nin rotasını çeteler çizmedi. Elitler değil, siyaset dışı güç odakları değil; sadece ve sadece millet çizdi, millet çizer. AK PARTi milletin partisidir. Recep Tayyip Erdoğan milletten başka hiç kimseye boyun eğmeyecektir.

 

2) Biz batıya da, doğuya, da, kuzeye de, güneye de eşit mesafede durduk. Çünkü biz bu ülkede Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abaza’sıyla, Roman’ıyla bütün kardeşlerimizi yaratılanı Yaratan’dan ötürü sevdik. Recep Tayyip Erdoğan ülkeye huzur ve barışı getirecektir.

 

3) Bundan 10 sene evvel Bismillah diye çıktığımız bu yolculuk hiç de kolay olmadı. Daha ilk günden itibaren “bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” “ gerekirse kendimiz bedel ödeyeceğiz ama, milletimize bedel ödetmeyeceğiz”  dedik ve ödetmedik. Recep Tayyip Erdoğan gerekirse kendisi bedel öder ama millete bedel ödetmez.

 

4) Toplumun büyük çoğunluğunun tek özlemi, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığı bir hukuk devletine kavuşmaktı. İşte AK Parti’nin, iktidara geldiğinde topluma taahhüt ettiği “Yeni Türkiye” modelinin temelinde amaç, hukuk devleti modeline ulaşmaktı. Darbe, darbe planları, faili meçhuller ve derin hesaplaşmalar atmosferinden çıkmak için zorlu bir mücadele süreci yaşandı ve halen de yaşanıyor. Çünkü Türkiye’nin bu karanlık ve derin yapılanmalardan kurtulabilmesi için öncelikle vesayet rejiminin tasfiye edilmesi gerekiyordu. Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte tüm darbe ve darbe planları tarihin karanlık sayfalarında yok olup gidecektir.

 

5) AK Parti’nin siyasi programının değişmez öznesi olarak önce millet dedik. Ülkemize hizmet noktasında asla taviz vermedik. Demokrasi ve özgürlükler alanında yol aldıkça, ekonomimiz büyüdükçe, saygınlığımız artıkça siyasetimiz daha çok kabul gördü. Her seçimde milletimizin AK Parti’ye olan  güveni daha çok arttı. Millete olan sevdamız, milletin yüreğinde sürekli karşılık buldu. Recep Tayyip Erdoğan millete hizmet noktasından asla geri dönmeyecektir.

 

6) Makam ve mevkilerinin cazibesine kapılmadan halka hizmetten bir an olsun geri durmadık. Bizim tek gayemiz, memleketimizin her köşesindeki her çocuğun, her gencin, her kadının, her anne ve babanın gözündeki ışığı çoğaltmak ve milletimizi hak ettiği refah seviyesine çıkarmaktır. Recep Tayyip Erdoğan’la ülkemizdeki çocukların geleceği daha aydınlık olacaktır.

 

7) Bizler durmadan, tereddüt etmeden hak bildiğimiz yolumuza devam ettik. Maruz kaldığımız en acımasız eleştirilerin içinde bile davamızdan vazgeçmedik. Kavgadan ve kargaşadan rant umanlardan olmadık ve olmayacağız. “Siyasetin tek limanı ahlaktır” dedik.  Ahlaklı siyaset yapacağız. Halkımıza hiç yalan  söylemeyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan ahlaklı ve yalansız siyasetine devam edecektir.

 

8) Başarılarımızı daima milletin başarıları olarak, memleketin başarıları olarak gördük. Daima dik durduk, ama diklenmedik. Her zaman ülkemizin onurunu koruduk ve savunduk. AK Parti’yle Türkiye tarihi bir imkan yakalamışken, ülkemiz muasır medeniyet hedeflerine koşarken, ülkemiz insanının başını yere eğdirmedik. Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemiz dışarıda daha iyi temsil edilecek ve bayrağımız dünyanın her yerinde gururla dalgalanacaktır.

 

9) Biz millete efendilik etmedik, etmeyeceğiz. Doğuda başka batıda başka bir siyaset dili kullanmadık, kullanmayacağız. Ülkemizin doğusuna, güneydoğusuna hizmet götürürken nasıl mutlu olduysak, batısına, kuzeyine, güneyine hizmet götürürken aynı hissiyatı, aynı mutluluğu yaşadık. Recep Tayyip Erdoğan’la ülkemiz topyekün ve bir bütün olarak kalkınacaktır.

 

10) Şehirde farklı köyde farklı, sermaye ile farklı, emekçi kitlelerle farklı dil konuşmayacağız dedik, öyle yaptık. Davos’ta, Brüksel’de başka, İstanbul’da başka, Diyarbakır’da başka konuşmadık. İkiyüzlü bir iç politika yürütmediğimiz gibi, milletimizin menfaatlerine halel getirecek bir dış politika yürütmedik. Recep Tayyip Erdoğan dünyada dik duruşun sembolü olmaya devam edecektir.

 

11) AK Parti ile birlikte Türk siyaseti farklı bir anlayışla tanışmış, özgüvene yeniden kavuşmuştur. Kısa sürede kat ettiğimiz büyük mesafeler heyecanımızı daha da artırmakta, hizmet aşkımızı taze ve diri tutmaktadır. Cumhuriyetimizin mayasında var olan “az zamanda çok ve büyük işler başarma” iradesi, bugün tam anlamıyla yeniden ülke yönetimine hakim olmuştur. İstikrarın sürmesi için Recep Tayyip Erdoğan diyoruz.

 

12) Toplumu zayıf bırakan, bölgesel adaletsizlikleri derinleştiren, insanların güven duygusunu zedeleyen en önemli unsur yönetimle halk arasında meydana gelen kopukluk olmuştur. Daha önceki iktidarların halkla yönetim arasında açtığı mesafeyi kapatmak, elbette kolay bir iş değildi. İşte biz bunu başardık, biz o mesafeyi kapattık. Biz halka fildişi kulelerden bakmıyoruz, biz halkın içinde yaşıyoruz. Halkın gücüyle devletin gücünü bütünleştirmek için öncelikle yolsuzluk, yoksullukla  ve yasaklarla tarifsiz bir mücadele gerekiyordu. İşte biz bunu gerçekleştirdik ve Türkiye kısa zamanda bunun sonuçlarını hissetmeye başladı. Milletin devletle kucaklaşmasının devam etmesi için Recep Tayyip Erdoğan diyoruz.

 

13) Bugün artık Türkiye'de her türlü sorunun çözüm yeri olarak demokratik siyaset alanı görülmektedir. Türk demokrasisi halkımızın beklentilerini karşılayabilecek, kronik sorunlarını hal yoluna koyabilecek, temel sıkıntılarını aşabilecek imkan, araç ve kabiliyetlere sahiptir. Recep Tayyip Erdoğan’la demokrasi kültürü içinde her türlü problemler çözülmeye devam edecektir.

 

14) Bizim siyaset anlayışımızın özünde, 'söz de, karar da milletindir' yaklaşımı vardır. Biz, hiçbir zaman milleti seçimden seçime hatırlayanlardan veya millete seçimden seçime gidenlerden olmadık. Milleti küçümseyenlere karşı mücadelemizde hep arkamızda milletimizi bulduk. İnşallah bundan sonra da bu anlayıştan asla taviz vermeyecek, milletimizle aramızdaki muhabbeti daha da güçlendirerek muhafaza edeceğiz. Sizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşıyacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Recep Tayyip Erdoğan birilerinin dediği gibi hiçbir yere gitmiyor. O milleti ile birlikte hizmetlerini tek tek ortaya koymaya devam edecektir. Devam eden projeler tamamlanacak ve yeni projeler hayata geçirilecektir.

 

15) İnşallah Türkiye’yi büyütecek, sofranızdaki ekmeği büyütecek, ülkedeki muhabbeti, uhuvveti, kardeşliği büyütecek ve 2023 yılında dünyanın 10 büyük ülkesinden biri olacağız, biz olacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. 2023 vizyonuna ulaşmak Recep Tayyip Erdoğan’la mümkün olacaktır.

 

16) Biz önce milletin, sonra vicdanın sesine kulak verip öyle yürüyen, öyle hareket eden bir kadroyuz. Bizi bir araya getiren çıkar birlikteliği değildir, bizi araya getiren ortak hırslar, ortak ihtiraslar hiç değildir. Biz, tesadüfen bir araya gelmiş, öylesine toplanmış bir topluluk da değiliz. Biz, ortak idealleri, ortak hedefleri olan, ülke ve millet için aynı ortak sızıyı yüreğinde hisseden, adeta feleğin çemberinden geçerek aynı acıları, aynı dertleri yaşayarak bugünlere ulaşmış, yani kader ortaklığı yapmış bir kadroyuz. Bu kadro Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte hizmetlerine devam edecektir.

 

17) Biz, en başından beri biriz ve beraberiz, bir ve beraber Türkiye içinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza dayanışma içinde istikbale yürüyeceğiz. Geriye değil, hep ileriye bakacağız, dedikodulara, sanal tartışmalara, hakaretlere değil, önce milletin sesine, sonra vicdanımızın sesine kulak vereceğiz. Onun için hep ne diyoruz? Bu kadronun içinde “ben” olamaz, bu kadronun içinde “biz” var, “biz”e bakacağız. Recep Tayyip Erdoğan ile sanal tartışmalar değil, reel hizmetler, barış ve huzur devam edecektir.

 

18) Biz öyle bir davanın mensuplarıyız ki, bu dava adeta iğneyle kuyu kazılarak bugünlere ulaşmıştır. Bu davanın hamurunda adı bilinen ya da bilinmeyen nice gönül insanının alın teri vardır. Herkesin sustuğu, susturulduğu, herkesin sindirildiği dönemlerde bulabildiği en küçük hareket alanını değerlendiren, susmadan, sinmeden, başını öne eğmeden davasının mücadelesini veren insanlar, evet, bu davayı bugünlere taşıdı. Hesabını sadece ve sadece Allah’a ve millete verecekler olanlar hiçbir şeyden korkmazlar. Korkusuz ve her türlü vesayetten uzak bir Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan diyoruz.

 

19) Biz 76 milyonun partisiyiz. AK Parti 76 milyonun tamamına aynı nazarla bakan, tamamını muhatap alan, 76 milyonun tamamına aynı gönül diliyle konuşan, Türkiye’yi bir bütün olarak kucaklayan bir partidir. Muhalefetin kutuplaştırma ve kamplaştırma siyasetine karşı, biz kucaklayıcı olmayı sürdüreceğiz. Recep Tayyip Erdoğan ülkenin tümünü kucaklamaya ve gönül diliyle seslenmeye devam edecektir.

 

20) Aşk ile çalışmaya devam edeceğiz, bizi millete ve ülkeye aşkımızdan uzaklaştıracak her girişimden, her sinsi senaryodan dikkatle uzak duracağız. Bizi yılgınlığa, bizi umutsuzluğa, bizi yorgunluğa sevk edecek, aşkımızı, sevdamızı törpüleyecek her girişim karşında uyanık olacağız, özellikle ümitsizliğe asla prim vermeyeceğiz. Bunlar kirli ittifaklara gireceklerdir. Paralel yapı ile muhalefetin ittifakı asla başarıya ulaşamayacak ve bizi özümüzden döndüremeyecektir. Recep Tayyip Erdoğan kirli ittifaklarla mücadelesine devam edecektir.

 

                                                                                     Dr. Muzaffer Yurttaş

                                                                                    Manisa Milletvekili

Etiketler: Diyarbakır, İstanbul, Manisa, Muzaffer YURTTAŞ, Türkiye, AK Parti, Türk, Derin, Dünya, Hukuk, Politika, Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Paralel Yapı, Parti, Siyasi, Diş, Siyaset, Darbe, Barış, Tarihi, Erdoğan, İş
29.06.2015   Bulaşıcı Hastalık: Ekonomik Kriz
30.04.2015   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
07.04.2015   Torba Kanunun İçeriğinde Neler Var?
04.04.2015   Maden İşçileri İle İlgili Önemli Düzenlemeler
17.03.2015   Manisa Turizm Cenneti Olabilir
04.03.2015   Eğitim Kenti Manisa’yı Oluşturacağız!
27.02.2015   “Hastanelerin ismi Şifahane olmalıdır!”
25.02.2015   İç Güvenlik Paketi
21.02.2015   Tarımın Başkenti Yolunda Öneriler!
03.02.2015   Manisanın Diş Sağlığı İyiye Gidiyor!
TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın sunduğu izdivaç progra
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo