İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

KÜRTLER, BARIŞIN VE ÇÖZÜMÜN MİMARI ERDOĞAN'A DESTEK VERECEKLER!

Dr. Muzaffer Yurttaş - KÜRTLER, BARIŞIN VE ÇÖZÜMÜN MİMARI ERDOĞAN'A DESTEK VERECEKLER!


Okunma : 5821
Dr. Muzaffer Yurttaş

AK Parti insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla göreve gelmiş, 12 yıl boyunca bu ülkeyi ve insanını yaşatmanın mücadelesi içinde olmuştur. Biz 2002 öncesinde yaşanan acı hadiselerin hepsini gayet iyi biliyoruz,  2002 öncesinde oluşan travmayı çok ama çok iyi biliyoruz. Burada şunu da ifade etmek durumundayım:  AK Parti’nin Hükümet görevini devraldığı 2002 tarihi sadece belli kesimler için, sadece belli zulümler, belli baskılar ve acılar için değil, bu ülkede on yıllar boyunca yaşanmış ve yaşatılmış acılar için de bir milat olmuştur.

 

Statükocular devlet karşısında öz evlat muamelesi görürken halka üvey evlat muamelesi yapıldı. Seçkin zümreler devlet karşısında birinci sınıf kabul edilirken, diğerleri toptan ikinci sınıf insan kabul edildi. İşte AK Parti İktidarı 2002’den itibaren bu gidişe dur demiş, bu gidişi tersine çevirmenin, normalleştirmenin mücadelesi içinde olmuştur.

 

Değerli kardeşlerim, AK Parti’yle birlikte Türkiye’de parametreler değişmiştir, AK Parti’yle birlikte Türkiye’de statüko sona ermiştir, AK Parti’yle birlikte Türkiye’de vesayet rejimi, cunta rejimi, çetelerin, mafyanın sirayet ettiği rejim sona ermiştir. Aynı şekilde asimilasyon, ret, inkar politikaları AK Parti’yle birlikte son bulmuştur.

 

2002’den beri biz demokrasi mücadelesini tek başımıza veriyoruz. Biz bir yandan Türkiye’yi büyüttük, bir yandan Cumhuriyetimizi güçlendirdik, aynı zamanda da tek başımıza bu milletin acılarının izini sürdük, bu milletin ortak yaralarını tedavi etmenin mücadelesini verdik.

 

Söylemek istediğim şudur değerli arkadaşlarım: Acılar üzerine bir gelecek inşa edilmez, geçmişin acıları diri tutularak sağlıklı bir gelecek imar edilemez, acılardan, nefretten, öfkeden yola çıkarak kardeşlik hukuku yüceltileme. Elbette yaşanan acıları unutmayacağız ve unutturmayacağız, elbette yapılan yanlışların üzerine cesaretle gidecek ve onları sorgulayacağız. Ama biz istikbalimizi acılar üzerinde değil umutlar üzerine inşa edeceğiz.

 

2002 öncesine ait kimin ne acısı varsa o acıyı paylaşıyoruz, o acıyı ortak acımız olarak görüyoruz. Ama 2002 sonrasında 10 yıl boyunca olduğu gibi bundan sonra da acıların değil umudun şekillendirdiği bir istikbale yürümek istiyoruz.

 

Açık yüreklilikle, samimiyetle, içtenlikle diyorum ki, Diyarbakırlı kardeşim yüreğindeki yarayı gel beraber tedavi edelim. İzmirli, Manisalı kardeşim, yüreğindeki yarayı birlikte tedavi edelim. Sıkılı yumrukları aradan çekelim, öfkenin, nefretin dilini aradan çekelim ve geçmişin acılarıyla hep birlikte el ele, omuz omuza yüzleşelim. Varsın biriler kardeşliğe inanmasın, varsın birileri acıları istismar etmeye, acılar üzerinden rant sağlamaya çalışsın.

 

Biz başka yerden kaynak aramayacağız, benim Kürt kardeşimin de, Türk kardeşimin de kaynağı aynı kaynaktır. Alevi kardeşim de, Sünni kardeşim de hepimiz Ademin çocuklarıyız. Onun için biz yaratılanı Yaratandan ötürü seviyoruz, bunu defalarca söyledik, söylüyoruz.

 

Statükoyu savunan, geçmişi özleyen, karanlığa alışmış ve aydınlıktan gözleri kamaşan partilere rağmen biz ısrarla değişimi, ısrarla aydınlığı, ısrarla kardeşliği ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın, kazanan mutlaka ve mutlaka kardeşlik olacaktır, hiç endişeniz olmasın. Milli birlik ve kardeşlik projemiz er veya geç bu ülkede neticesini inşallah bulacak ve biz de oradan o beklediğimiz neticeyi alacağız.

 

Bu ülkede annelerin ağlamaması için, kanın akmaması için oy kaybetmeye razıyız. Biz şehit cenazelerinden rant umanlardan olmadık ve buna fırsat vermeyeceğiz. Analar Peygamber Ocağına kınalayarak gönderdikleri can kuzularına sağ salim kavuşması için gereken her önlemi alacağız.

 

“Tek devlet, tek millet, tek vatan ve tek bayrak” diyoruz. Bu vatanın 780 bin Km karesinde kardeşliği sağlayacağız ve bir karışını kimseye vermeyeceğiz. Lafla milliyetçilik olmaz, gerçek milliyetçi milletine hizmet edendir. Kim hizmet etti kim laf üretti bu millet biliyor ve sandıkta bunun notunu veriyor.

 

Binlerce yıldır bir ve beraber olan, etle tırnak misali birbirine kardeş olan bu ülke insanını kimse birbirinden ayıramayacağını bir kez daha gözlemledik. Yeter ki fitne ve fesat çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Bu süreci baltalamak isteyenlerin ekmeklerine yağ sürmeyelim.

 

Mevlana’nın dediği gibi “Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir” biz aynı duyguyu paylaşanlar, aynı maziye sahip olan insanlar olarak iri ve diri olmak için bir ve beraber olmalıyız. Biz Bizim Yunus dediğimiz gönül insanının şu dizleri ile “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim” diyerek geldik ve gönüller yapmanın, yaraları sarmanın gayreti içindeyiz.

 

Bazıları Kürt seçmenin oylarını Selahattin Demirtaş’a vereceğini iddia ediyor, baskı yapıyor. Kürt kardeşlerim Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ın yanında yer alacaktır.

 

Kürtlerin Erdoğan’a oy vermeleri için pek çok neden var:

 

1.Milli Birlik ve Beraberlik Projesi sayesinde bölgede huzur ve istikrar oluşmuş ve insanlar derin bir nefes almışlardır. Artık bölgede tarım, ticaret rahatlamış durumdadır.

 

2.TRT ŞEŞ açılmış ve ülkemizde ve diğer ülkelerde yaşayan Kürtler kendi dillerinde, güvenilir haber alma ve televizyon izleme imkanına kavuşmuştur. Kendi kültürünü, örf ve ananelerini yaşatma ve gelecek nesillere aktarma şansına sahip olmuştur.

 

3.Kürtçe okullarda seçmeli dil olarak okutulmaya başlanmış, Kürt Dili Enstitüsü kurulmuş ve Kürtçe, Yaşayan Diller bölümünde öğretilmeye başlanmıştır. Eskiden Kürtçe türkü şarkı bile söylemek yasak iken şimdi herkes rahatlıkla müziğini söylemeye ve yaşatmaya başlamıştır.

 

4.Yıllarca bölgede faili meçhul cinayetler işlenmiş, evinden gece yarısı çıkarılanlar bir daha geri dönmemiş, gözü yaşlı anaların göz pınarları kurumuş ve giden evladının özlemi ile yürekleri buruk beklerken, şimdi faili meçhullerin üzerine gidilerek yeni faili meçhuller önlenmiştir.

 

5.İnsanların yaşadıkları yerlerin isimleri zorla değiştirilmiş ve çocuğuna anne ve babalar istediği ismi veremezken şimdi yer isimleri orada yaşayanların kararına bırakılmış, çocuklarına istedikleri ismi verme hakkı verilmiştir.

 

6.Olağanüstü Hali Kaldırdık. Olağanüstü hal uygulamasına 30 Kasım 2012 tarihinde yani hükümetimizin kurulmasından on iki ay sonra son verdik. Böylece 19 Temmuz 1987 tarihinden, kaldırıldığı tarihe kadar tam 46 kez uzatılan Olağanüstü Hal Rejimi son bulmuştur.

 

7.Farklı dil ve lehçelerde siyasi propaganda yapılabilmesinin önünü açtık. Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin yakınlarıyla anadillerinde görüşebilmelerini mümkün hale getirdik. Anadilde savunma hakkını getirdik. Kullanılması yasak sayılan harflerin kullanımının üzerindeki yasakları kaldırıp,  Kürtçe yazışmalardaki ve Kürtçe isimlerin kullanımındaki engelleri de kaldırdık. Böylece X, Q, W gibi harflerin üzerindeki yasak kaldırılmış oldu.

 

8.Çözüm sürecini başlattık. Akil Adamlar Heyeti ile Milli Birlik ve Kardeşlik Projesinin önünü açtık, farklı toplum kesimlerinin birbirlerini daha iyi anlamalarına ve Çözüm Süreci’nin topluma mal olmasına ciddi katkı sağladık . Bu sayede yaylalara ve meralara insanlarımız rahatça çıkma ve hatta piknik yapmak, tarım yapma hakkına sahip olmuştur. Bölgede ekonomi ve turizm canlanmaya başlamıştır.

 

Tüm bu ve diğer nedenlerden dolayı Kürtler iddia edildiği gibi Selahattin Demirtaş’a değil, Kardeşlik ve Çözümün Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a destek ve oy vereceklerdir. Yapılan bunca gelişim ve değişikliği ülkemizin değişik yerlerinde yaşayan Kürtlerin onaylayacağını ve Erdoğan’ın yanında yer alacaklarına inanıyorum.

 

Etiketler: Selahattin DEMİRTAŞ, Türkiye, AK Parti, İddia, TRT, Televizyon, Gece, Türk, Derin, İfade, Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı, Parti, Siyasi, Oy, Tarım, Tarihi, Erdoğan, Milli
29.06.2015   Bulaşıcı Hastalık: Ekonomik Kriz
30.04.2015   1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
07.04.2015   Torba Kanunun İçeriğinde Neler Var?
04.04.2015   Maden İşçileri İle İlgili Önemli Düzenlemeler
17.03.2015   Manisa Turizm Cenneti Olabilir
04.03.2015   Eğitim Kenti Manisa’yı Oluşturacağız!
27.02.2015   “Hastanelerin ismi Şifahane olmalıdır!”
25.02.2015   İç Güvenlik Paketi
21.02.2015   Tarımın Başkenti Yolunda Öneriler!
03.02.2015   Manisanın Diş Sağlığı İyiye Gidiyor!
TÜM YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın sunduğu izdivaç progra
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo