İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Kalın: Sayın Başbakanımız Yarın Cumhurbaşkanımıza Bir Veda Ziyaretinde Bulunacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında “Sayın Başbakanımız yarın Cumhurbaşkanımıza bir veda ziyaretinde bulunacaklar” dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2275

Kalın: Sayın Başbakanımız Yarın Cumhurbaşkanımıza Bir Veda Ziyaretinde Bulunacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın toplantısı düzenledi. Kalın, “AK Parti'nin kendi istişare süreçleri ile alınan bir kararın hayırlı olmasını diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da hizmetlerin müstesna bir yere sahip olduğunu ifade ettiler. Ben de bu vesile ile Sayın Başbakanımıza teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Sayın Başbakanımız yarın Cumhurbaşkanımıza bir veda ziyaretinde bulunacaklar” ifadelerini kullandı.

Zirvenin Açılışını 23 Mayıs'ta BM Genel Sekreteri Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Yapacak

Suriye'den Filistin'e dünyanın çeşitli bölgelerinde 60 milyona yakın insanın çatışma ve şiddet ortamda bulunduğunun altını çizen Kalın, bu sorunların İstanbul'da yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'nde masaya yatırılacağını söyledi. Kalın, insani yardım konusunun sınırları aşan bir durum konumuna geldiğini belirterek, Türkiye'nin bu zirveye ev sahipliği yapmasının önemine dikkat çekti. Zirvenin açılışı 23 Mayıs'ta BM Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacağını kaydetti.

(Diyarbakır'daki Saldırı) "Bu, Çok Daha Büyük Bir Planlı İntihar Saldırısının Önlenmiş Halidir"

Diyarbakır'daki saldırıyla ilgili konuşan Kalın, "Terörle mücadelede kararlı bir şekilde adımlar atılıyor. Özellikle Diyarbakır'da yaşanan elim hadise sonrası hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızla ilgili bir kaç noktanın altını çizmek isterim. Bu, çok daha büyük bir planlı intihar saldırısının önlenmiş halidir. Maalesef 13 vatandaşımızı kaybettik. Çok daha büyük bir patlama olabilirdi Allah korusun. Bu olay bile bölücü örgütün hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Hala birilerinin bölücü örgüte sesini çıkartamaması ayrıca ibretamiz bir hal alıyor. Eli kanlı Esed rejimine ses edemeyenler, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Cumhurbaşkanını, Genelkurmay Başkanını, askerini suçlayabilmektedir. Bu kadar arsızca saldırı ile de karşı karşıyayız. Bu saldırılar terör saldırıları kadar menfurdur. Alçakça yapılmaktadır. Ortada tek bir delil yokken, Türkiye'nin yabancı teröristlere müsamaha gösterdiğini iddia edenler kendi ülkelerindeki radikal örgüt mensuplarını nasıl başka ülkelere gönderdiğini çıkan haberlerle ortadadır. Bugüne kadar 3 bine yakın DAEŞ hedefi vuruldu. 1300'den fazla da DAEŞ terör mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Vurulmaya da devam ediyor. Türkiye'yi DAEŞ terör örgüt mensupları veya başka örgütlere göz yummakla vs. dile getirmelerinin bu tür iddiaları ortaya atmalarının akılla, vicdanla hiçbir şekilde ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

 (Ermeni Soykırım İddiaları) "Siyasi İstismar Yapmak Demektir"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Ermeni Soykırım" iddialarına ilişkin, "Bugünlerde gündeme gelen 24 Nisan meselesini biz atlatmıştık fakat bildiğiniz gibi Ermeni Soykırım iddiaları ile ilgili konular çeşitli vesilelerle gündeme getiriliyor. Almanya Federal Meclisi'nde 2 Haziran'da bu konu ile ilgili bir oylamanın yapılacağı bildirilmekte. Henüz biz metni görmüş değiliz ne tür ifadeler yer alacak? Soykırım iddiası ciddi bir iddiadır. Bununla ilgili tarihi ve hukuki bir delil olmadan konuşmak ancak siyasi istismar yapmak demektir. Çağrımız hala geçerlidir. Tetikçilerin yapacağı kapsamlı bir çalışma ile o dönemde yaşanan hadiselerin aydınlatılması önemli bir kazanç olacaktır. Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkleri, Müslümanları adeta karşısına alır bir şekilde bu tür yasa tasarılarının hal gündem getiriliyor olması da insanın zihninde büyük bir soru işaretlerine neden oluyor" diye konuştu.

"Ak Parti'den Bize Ulaşan Böyle Bir Randevu Söz Konusu Değil O Nereden Çıktı Bilemiyorum"

Kalın, AK Parti'nin temayül yoklamalarını paylaşmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu istediği yönündeki haberlere ilişkin, "Bize ulaşan böyle bir randevu söz konusu değil. Bilemiyorum bu nereden çıktı" dedi.

"Dokunulmazlıklar Konusunda Nihai Karar Meclis'indir"

Dokunulmazlık, yeni anayasa, partili cumhurbaşkanı sorularına ilişkin Kalın, "Cuma günü de görüşülecek. Tabloyu gördükten sonra değerlendirme yapılır. Nihai karar Meclis'indir. Cumhurbaşkanımız bu konuda tavrını açık bir şekilde ortaya koymuştur" dedi. Kilis'e düşen roketlere ilişkin bir soru üzerine Kalın, "Güvenli bölge konusunda haklılığımızı gösteriyor" dedi.

"Akar'ın, Erdoğan'ın Kızının Nikahına Katılmasının Suiistimal Edilmesi Esef Verici"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızının nikahına katılması ve sonrasındaki açıklamalara ilişkin Kalın, "Böyle bir konunun bu şekilde suiistimal edilmesi hakikaten esef verici bir durumdur. Sanki terörle mücadele eden bu askerler generaller değilmiş gibi, gecesini gündüzüne katarak bu tehditleri göğüsleyen bizim bu askerlerimiz değilmiş gibi böyle pervasızca, edep yoksunu ifadelerle Genelkurmay Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza saldırı yapılmasını tabii ki kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Kamuoyu o konuda en doğru hükmü her zaman vermiştir bundan sonra da verecektir" ifadelerini kullandı.

"Schengen Vizesine İlişkin Elimizden Geleni Yapıyoruz. Bir Tavır, Politika Değişikliği Yok"

Schengen vizesine ilişkin Kalın, "Bu para Türkiye'ye gelmiyor. Suriyeli mültecilere geliyor. BU parayı harcayacak olan AB kendi sokaklarını korumak için bu parayı harcıyor. Türkiye'ye bir yardım lütuf olsun diye değil. Schengen kriterlerine ilişkin yasal düzenlemeler hızlı bir şekilde hayata geçirildi. Bir madde var ki; Paris'te saldırı olduğunda nasıl Fransız hükümeti nasıl ekstra tedbirler aldı ve hala tedbirler devam ediyorsa … terör karşısında bizim aldığımız tedbirlere de herkesin saygı duyup destek olması gerekir. Türkiye'nin güvenliği Avrupa'nın güvenliğidir. Birtakım marjinal görüşleri esas alarak Türkiye gerçeğini doğru yansıtmayan bu tür tavsiyeleri bizim nezdimizde bir karşılığı yok. Schengen vizesine ilişkin elimizden geleni yapıyoruz. Bir tavır, politika değişikliği yok. Terörle mücadele konusunda Türkiye gerçeklerini ıskalayan yaklaşımları da kabul etmemiz mümkün değildir" açıklamasında bulundu.Etiketler: AK Parti, Cumhurbaşkanlığı, İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo