İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Erdoğan: Burası Parlamento Fezlekeleri Takip Bürosu Değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmada, “Herhalde burası parlamento fezlekeleri takip bürosu değil. Biran önce bu işin halledilmesi gerekiyor” dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2757

Erdoğan: Burası Parlamento Fezlekeleri Takip Bürosu Değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 'Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'na katıldı. Burada konuşma yapan Erdoğan, "Dokunulmazlıkların kaldırılmasını gündeme getiriyoruz. Ve şimdi dokunulmazlıkların kaldırılması deyince yani milletvekillerine dokunulmazlık kalksın gibi bir şey anlıyorlar. İşin aslı bu değil. Kimin fezlekesi varsa o fezlekeyle ilgili sürecin hemen yargıya taşınması anlamındadır. Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya. Bu kadar olaylar olacak, sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla, tabutlarla silah taşıyacaksın... Hani 'Kalksın diyordun' da şimdi ne oldu. Niye geri vitese taktın. Ana muhalefet bakıyorsun şuan da ipe un seriyor. Diğerleri ipe un seriyor. Niye seriyorsunuz. Bakın 550 fezleke var. Herhalde burası parlamento fezlekeleri takip bürosu değil. Biran önce bu işin halledilmesi gerekiyor. Bu iş halledildikten sonra da suçlu olan bedelini öder. Ve burada siyaset bana göre bu fezlekelerin önünde bariyer oluşturmamalıdır. Bu işin önü açılmalıdır" ifadelerini kullandı.

Tabi Kendi Sırça Köşklerinde Milletin Ne Durumda Yaşadığından Bir Haberler

Programda konuşan Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir gibi nüfusu hızla artan şehirlerimizin çevrelerini saran imarsız yapılar, adeta bulduğu her boşlukta yayılan imarsız yapılar, dönemin plansızlığının, projesizliğinin, vizyonsuzluğunun bir ürünü olmuştur. Kimsenin bu imarsız yapıları yapan zor şartlarda hayata tutunma mücadelesi veren insanları takdir edersiniz ki suçlamaya hakkı yoktur. Sorgulanması gereken, bu insanları sağlıklı konut hakkından mahrum bırakan, bunun için üzerlerine düşenleri yapmayan dönemin yöneticileridir. Bakınız ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde, şehrin neredeyse 4'te 3'ü imar tekniği anlamında kaçaktı. Çıktığım televizyon programlarında İstanbul'un gerçeklerini tek tek anlattım. Tabi kendi sırça köşklerinde milletin ne durumda yaşadığından, hangi sıkıntılarla mücadele ettiğinden bir haber olanlar için bunlar alışıldık ifadeler değildi" dedi.

İstanbul'un Nüfusu

Erdoğan, "Konut bakımında İstanbul, gerçekten çok farklı bir noktaya geldi. Zira göç alma noktasında önüne geçemiyorsunuz. Ben belediye başkanlığımda 'nakil ilmuhaberi verilmesi gerekir' dediğimde kıyamet kopardılar. Eğer biz o zaman nakil ilmuhaberini kabul ettirebilseydik, bugün İstanbul 15 milyona kesinlikle ulaşmazdı. O zaman nüfus 8 milyondu. Ama şimdi neredeyse katladı" ifadelerini kullandı.

Esenler'de Anahtar Teslimi

Erdoğan, "Kentsel dönüşüm için 5 Ekim 2012 tarihinde Esenler Havaalanı Mahallesi'nde ilk kazmayı vurmuştuk. İşte bu mahalledeki çalışmalar tamamlandı. İnşallah önümüzdeki ay hak sahiplerini anahtarları teslim edilecek" şeklinde konuştu.

"Güvenlik Güçleri Girmesin Diye Açılan Kanallar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz yapmak için mücadele ederken birileri de yıkmanın, tahrip etmenin peşinde. Bakıyorsunuz oda. İşi gücü aslında bunlarla uğraşmak. Nerede kentsel dönüşümle ilgili bir adım atacaksanız bu malum oda hemen işi yargıya götürür. Ya senin işin ne? Senin işin yakma mı, yıkmak mı? Senin işin bu şehri daha güzel hale getirmenin altyapısına katkıda bulunmak mı? Her yerde işi gücü bu. Netice alıyor mu? Almıyor. Ama ne yağıyor bize süre kaybettiriyor. Biz sıçramak, hızla mesafe almak durumundayız. Bu şehir dünyanın en güzellerinde bir tanesi. Bunun güzelliğine güzellik katmamız lazım. Aynı şekilde, kafa aynı ya; bölücü terör örgütü, Güneydoğu Anadolu'da çeşitli ilçelerimizde Temmuz ayından bu yana insanlık ve ahlak dışı yöntemlerle vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bölgedeki belediyelerde halka hizmet için kullanması gerek araç ve makineleri teröristlerin emrine vererek bu zulme destek oldu. Çukurlar, kanallar… Bunlar atık su kanalları değil, içme suyu kanalları, yağmur suyu kanalları değil, bunlar doğalgaz hatlarının döşenmesi için değil, bunlar elektrik şebekesi için değil, buraya güvenlik güçleri girmesin diye açılan kanallar. Sokaklara, binalara kazılan çukurlara döşenen bombalar ve yaşanan çatışmalar yüzünden, bölgede ciddi bir tahribat ortaya çıktı. Güvenlik güçlerimiz, teröristleri birer birer etkisiz hale getiriyor. İlçelerimizin böyle harap halde kalmasına rıza gösteremedik, gösteremezdik, göstermedik” dedi.

"Millete Düşman Olanların Eline Bir Fırsat Olarak Vermemeliyiz"

Erdoğan, "Teröristlerden temizlenen ilçelerimizde hemen imar çalışmaları başlandı. Diyarbakır'da Sur için, benim başbakanlığım döneminde de bir hayalimdi. 2011 seçimlerinde hemen orası için o zaman bir proje yaptırdım. Sur için, Dicle onun içinde bir proje yaptırdım. Suruç için bir proje yaptırdım. Her iki projede gerçekten çok çok güzel, mükemmel bir proje. Belediye seçimlerini kazansak da kazanmasak da, biz bu iki projeye burada ama Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bu iki projeyi burada uygulayalım ve dünya buraya geldiği zaman 'burada nasıl bir medeniyet varmış, burada nasıl bir kültür altyapısı varmış bunu bir görsün, bunu bir gösterelim. Hani şimdi geliyor ya bazı batılı malum medya unsurları falan geldikleri zaman bakıyorsunuz sokak sokak dolaşıp nerede aykırı yerler varsa oraları çekelim, ondan sonra dünyaya bunun reklamını yapalım, dertleri bu. Bizim de bunun tersini yapmamız lazım. Algı operasyonunu bu millete düşman olanların eline bir fırsat olarak vermemeliyiz. Bunun çalışmasını yapmamız lazım" dedi.

"Cizre'nin Yeniden Şehir Olması Lazım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arzum benim şudur, cumhurun başı olarak ben diyorum ki; burada ağır, orta, az hasarlı hiç bunu dinlemeden sadece tarihi eserleri bir kenara koyarak, diğerlerinin tamamını yıkmalıyız. Buraların bir defa altyapısı diye bir şey yok. Buralardaki belediyeler, malum anlayışın temsilcisi olan belediyeler, altyapı diye bir şey buralarda yapmadılar. Buraları bilen birisiyim, bütün pislik sokakta akar. Çünkü ne atık su kanalı buralarda bulursunuz, görürsünüz, ne yağmur suyu kanalı görürsünüz ne de diğer kanalları görürsünüz. Yok. Onun için akar. Biliyorsunuz bir teklifim vardı. Hakkari'yi biz artık yer değiştirelim, Hakkari şehri Yüksekova olarak değişsin. Çünkü Hakkari topoğrafik yapı olarak bir şehir yapısında değil. Orayı nasıl şehir yapmışlar anlamak mümkün değil. Fakat Yüksekova topoğrafik yapı olarak gerçekten şehir olmaya adaya, çok daha güzel bir yer. Bir defa Tümen orada, havalimanını da yaptık. Bu yapı itibariyle bir de kaçakçılığın en yoğun olduğu bölgede orası. Bütün bunları hem engelleme, hem de huzurlu bir şehir inşa etme noktasından Yüksekova çok isabetli bir adım olacaktır ve hükümetimizde de şu anda bu karar oluşmuştur. İkinci bir yer Cizre. Cizre zaten tarihi itibariyle şehir, aslında yeni kazanacağı bir hak değil. Cizre'nin bu hakkıydı, elinde alındı. Bu hakkının iadesi gerekli ve Cizre'nin yeniden şehir olması lazım. Şırnak'a gidenleriniz var mı bilmeme ama şehir demek mümkün değil. O da Hakkari'nin adeta değişik durumu. Fakat Cizre hakikaten şehir olarak, kültür, tarih medeniyet olarak ev sahipliği yapmış şehirdir" diye konuştu.

"Kanal İstanbul Olacak, Kanal İstanbul'u Yapacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal İstanbul yapıldığı anda her iki tarafında gerçekten İstanbul'un şanına yakışır konutlarla farklılık arz etmesi gerekiyor. Buna da hep olur mu canım diyenler çıktı. Kanal İstanbul olacak, Kanal İstanbul'u yapacağız. Kim ne derse desin" dedi.

"Tüketici Kredilerindeki Faizi Lütfen Bankalarımız Daha Da Düşürsünler"

Erdoğan, "Tüketici kredilerindeki faizi lütfen bankalarımız daha da düşürsünler. Birbirilerine bakarak değil. Katılımcı kuruluşlar, bankaları baz alarak değil, onlarda lütfen bu oranları düşürsünler ki, tüketici yani konut kredisi alacak olan vatandaşlarımız rahatlıkla oradan ödeyebileceği krediyi almış olsun" diye konuştu.

Mahallelere Otopark

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakın belediyeler otopark için ücret alıyorlar. Ama otopark yapımına gelince hiçbir projede otopark var mı, yok mu? Bunu kontrol etmezler. Ondan sonra araçlar nerede? Sokak içinde, sokağın sağında, solunda park edilirler. Allah göstermesin sık sık rastlarız. Bir yangın olduğu zaman itfaiye aracı o yangını söndüreceği yere dahi ulaşamaz. Geçenlerde yanılmıyorsam Bomonti'de öyle bir olay oldu. İtfaiye araçları aşağıda bir yerde kaldılar, oradan ulaşabilmek için, hortumu oraya uzatabilmek için itfaiye erleri can siper hane bir mücadele değil, savaş verdiler. Olmaz. Buralarda da belediyelerimizin Türkiye genelinde buna dikkat etmesi lazım. Bu projelere onay verirken, evlerin altındaki eğer bitişik nizamsa ona göre, yarık nizamsa ona göre bütün otoparkların yapımını teminat altına almaları lazım. Artık refah ülkesi bir Türkiye var. "Eğer evin altına sığdıramıyorsan, belediye başkanı kardeşlerime sesleniyorum, o mahallenin kat otoparklarının olması lazım. Biraz kendi arazilerinden feragat edeceksin, oralarda kat otoparkı yapmak suretiyle mahalleli aracını gidecek oraya… Güvence noktasında bu tür otoparkların olması da fayda var. Geçenlerde Kağıthane de 25 tane araç kundaklandı. Bunlar sokaklarda değil eğer otoparklarda olsaydı bunun riski minimize olurdu” şeklinde konuştu.

"Kesinlikle Dikey Mimariye Kanal İstanbul Çevresinde Müsaade Edilmemelidir"

Erdoğan son olarak "Artık dikey yapılaşmadan, yatay yapılaşmaya geçmemizin zamanı gelmiştir. Mesela Kanal İstanbul'un çevresinde ben arkadaşlarıma da söyledim, kesinlikle dikey mimariye Kanal İstanbul çevresinde müsaade edilmemelidir diyorum. Bunu şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanı da burada, bunu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ile de ayrıca konuştum. O kanal İstanbul'a ayrı bir hava, ayrı bir güzellik katacaktır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.Etiketler: terör örgütü, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı, Dokunulmazlık, parlamento, Kongre, Belediye Başkanı
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo