İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Erdoğan: Adımını Atmanız Gereken Parlamento İç Tüzüğü'nü Değiştirmenizdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerine hitap ederek, ' Bana göre bir numara süratle adımını atmanız gereken Parlamento İç Tüzüğü'nü değiştirmenizdir” dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2913

Erdoğan: Adımını Atmanız Gereken Parlamento İç Tüzüğü'nü Değiştirmenizdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle iftar programında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda iftar sonrası milletvekillerine hitap eden Erdoğan, "Meclis gündeminde pek çok önemli konular var. Bunları mutlaka hayata geçirerek Türkiye'nin önünü açmanız, yürüyüşü hızlandırmanız gerekiyor. Bana göre 1 numara süratle adımını atmanız gereken Parlamento İç Tüzüğü'nü değiştirmenizdir. Çünkü parlamentonun şu andaki çalışmasına adeta mevcut İç Tüzük bir ilkellik getiriyor. Bu ilkellikten kurtulmamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk halkına böyle masaların üzerinde dolaşan parlamenterler yakışmıyor ve tahrik esaslı bir parlamento çalışması yakışmıyor. Bütün bunları aşarak ve milletin beklentilerine cevap verecek yasaların bir an önce çıkması ve milletimizin adeta sıçramak değil bundan sonra uçuşa geçmesi lazım. Ben bu parlamentonun, milletimin bunu başaracağına inanıyorum. Bu güç bizde var. Ama biz kendi ayaklarıma vurmayacağız. Kendi ayaklarımıza çakmayacağız" dedi.

"Üzüntü İçindeyiz"

Erdoğan, "Ülkemizde ve dünyada şu mübarek günlere rağmen acıların, gözyaşlarının, gönül yaralarının devam etmesi sebebiyle gerçekten üzüntü içindeyiz. Kan dökmenin yasaklandığı, kalp kazanmanın teşvik edildiği böyle bir ayda devam eden bu hadiselerin müsebbiplerinin bir an önce hak yolunu bulmalarını, doğruyu görmelerini Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Genel Başkanlar Değişmiş, İlkeler Sabit Kalmıştır"

'Yol arkadaşlarım' diye hitap ettiği AK Partili milletvekillerine AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne kadar geçirdiği süreçten bahseden Erdoğan, "Bu akşamki iftarımızda kurucu genel başkanı olmaktan şeref duyduğum bu hareketimizin, genel merkez yöneticileri ve Meclis grubunun siz kıymetli mensuplarıyla bir arada olmanın memnuniyeti içerisindeyim. Bu hareket malum erdemliler hareketi olarak başlamıştı. Büyük projelerle, yatırımlarla birlikte, kendi içinde gerçekleştirdiği değişim ve dönüşümle siyasi yenilenmenin de sembolü olmuştur. Kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar bu siyasi hareketin tabanından tavanına kadar her kademesinde liyakat ve hizmet esaslı bir değişim kesintisiz şekilde yaşanmıştır. Genel başkanlar değişmiş ama bu siyasi hareketi bu ülkenin ümidi haline getiren ilkeler sabit kalmıştır" diye konuştu.

"Kasetle, Manipülasyonla Değil, Teşkilatların İradesiyle..."

AK Parti'nin diğer siyasi partilere örnek olmasını dileyen Erdoğan, "Bu değişim geleneğinin diğer siyasi hareketlere de örnek olmasını diliyorum. Kasetle, manipülasyonla veya siyaset dışı güçler vasıtasıyla değil, siyasi hareketleri var eden, teşkilatlarının ve tabanlarının iradesiyle yaşanan değişimlerin çok daha sağlıklı olacağına inanıyorum. Bizim başlattığımız bu siyasi hareket bu işi başarmıştır" dedi.

"Milletvekillerimiz Tarihi Bir Mücadele Veriyor"

AK Parti'nin 22 Mayıs'ta gerçekleştirilen 2'nci Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlığa seçilen Başbakan Binali Yıldırım'ı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "22 Mayıs'ta gerçekleştirilen kongrede genel başkanlık ve başbakanlık görevini devralan Binali Yıldırım kardeşimi bir kez daha huzurunuzda tebrik ediyorum. Meclis grubumuzda görev yapan milletvekillerimiz Türkiye'nin zor bir döneminde gerçekten tarihi bir mücadele veriyor. Milletvekillerimizin çok çalıştığını, çok yorulduğunu biliyorum. Ama üstlendiğiniz vazife size çalışmaktan ve yorulmaktan şikayet etme hakkı vermiyor. Tam tersine sizlerden daha çok çalışmanızı, üretmenizi bekliyor" ifadelerini kullandı.

"Aslolan Genel Başkan Olmak Değil"

Önemli olanın genel başkan olmak değil, millete hak ettiği hizmeti vermek olduğunu savunan Erdoğan, "Bir taraftan terörle mücadelede bu operasyonları başarılı şekilde sürdürürken diğer taraftan da yatırımlarla beraber üretimlerimizi artıracağız. İstihdamımızı sağlayacağız. Böylece Türkiye'de işsizle, işsizlikle de mücadelede çok daha güzel günlere ulaşacağız. Üstadın ifadesiyle Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymadan size durmak, duraklamak asla yakışmaz. Unutmayınız aslolan milletvekili olmak, MKYK üyesi olmak, genel başkan olmak değildir. Aslolan bu millete hak ettiği hizmeti vermektir" ifadelerini kullandı.

"Davayı Sırtlanırken Rütbe, Kazanç Beklemeyelim"

Tüm insanlığın gözünün Türkiye'nin üzerinde olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Bizi 79 milyon izlemiyor. Bizi tüm İslam dünyası hatta daha ileri gidiyorum, tüm insanlık izliyor. Burada ne olup bittiğini adım adım izleyen bir dünya var. Diyeceksiniz bin bir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? Taşır arkadaşlar. İnanırsanız, azmederseniz, çalışırsanız, cesur olursanız bin bir başlı kartalı bu kanarya taşır. Bundan endişeniz olmasın. Yeter ki bu davayı sırtlanırken sonunda herhangi bir rütbe, kazanç beklemeyelim. En büyük rütbe millete hizmettir. En büyük kazanç milletin yüreğinden kopup gelerek söylediği bir 'Allah bunlardan razı olsun' budur" diye konuştu.

"Muhammed Ali Bizim İçin Önemliydi, Çünkü..."

ABD'li boksör Muhammed Ali'nin ABD'deki cenazesine neden gittiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhammed Ali bizim için niçin önemliydi biliyor musunuz? Çünkü o ringlerde sadece kendisi için değil, asıl tüm dünyadaki mazlumlar, mağdurlar, Müslümanlar için dövüşüyordu. Muhammed Ali'nin rakibi ringde karşısında duran kişi değil, dünyadaki tüm zalimler, kötüler, alçaklardı. Şu anda Türkiye'ye olan bakış da bunun benzeridir. Türkiye, 3 milyon sığınmacıyı barındırırken kendisi de dünyanın tüm mazlumların gönlünde müstesna bir yere oturuyor. Amerika'daki bu seyahatte de yanımıza gelenlerin hepsi 'Allah sizden razı olsun' diyorlardı. Bu insanların başlarını öne eğdirmeye, yüreklerini burkmaya hakkımız yok" şeklinde konuştu.

"Terör Örgütleriyle Mücadeleyi Kararlılıkla Sürdüreceğiz"

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, "Eksikleri tamamlayarak, yanlışları düzelterek yolumuza devam etmek mecburiyetindeyiz. Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Devletin teröriste demir yumruğunu, mağdur olan bölge halkına da şefkatli yüzünü gösterecek tüm önlemleri alarak, huzur ve güven ortamını tesis edip güçlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

"Suriye'nin Kuzeyinde Bir Oluşuma Asla Müsaade Edemeyiz"

Suriye'de yaşanan gelişmeler üzerinden Suriye'nin kuzeyinde bir oluşuma izin verilmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, "Suriye sınırlarımızda ülke ve millet olarak geleceğimizi tehdit edecek bir oluşuma; siyasi, diplomatik, askeri tüm imkanlarımızı kullanarak sonuna kadar karşı çıkacağız. Kim olursa olsun. Suriye'nin kuzeyinde böyle bir oluşuma Türkiye olarak asla müsaade edemeyiz" dedi.

"Kimse Tahammülümüzü Test Etmesin"

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB)'ne üyelik süreci üzerinden, isim vermeden İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Türkiye'ye yönelik sözlerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AB ile olan ilişkilerimizi altını çizerek söylüyorum, onurlu duruşumuzu ve milli çıkarlarımızı koruyarak gittiği yere kadar götüreceğiz. O yerli ve milli duruşumuz asla zedelenmemeli. Türkiye sıradan bir millet, sıradan bir ülke değildir. Öyle yok '3000'lere kadar bekler', şudur, budur vesaire. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin. Bu noktada hükümetimiz inanıyorum ki gerekli cevapları, gereken yerde, gerekenlere tam hakkıyla verecektir. Vermelidir. Zira sene 63, sene 2016. 53 yıldır oyaladılar. Oyalıyorlar. Bu nereye kadar devam eder? Bunun kararını hükümetimiz hep birlikte vererek adımı da ona göre atmalıyız" diye konuştu.

"Kompleksleri Bir Kenara Bırakıp Özgün Demokrasiyi İnşa Edeceğiz"

Özgün demokrasiyi inşa etme vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasi, hak ve özgürlükler alanındaki çalışmalarımızı ülkemize yönelen tüm tehditlere rağmen kesintisiz sürdüreceğiz. Çünkü demokrasi, kalkınmanın da huzurun da olmazsa olmaz temelidir. 150 yıllık demokrasi arayışımızda ortaya çıkan sorunların ürünü olan kompleksleri bir kenara bırakıp, milletimizin ve ümidini bize bağlayan milyonların ihtiyaçlarına uygun düşen özgün bir demokrasiyi inşa edeceğiz" şeklinde konuştu.Etiketler: Binali YILDIRIM, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Recep Tayyip Erdoğan, Siyasi, Cumhurbaşkanı, Genel Başkan, Başkanlık, Genel Merkez
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
İşte Suriye Harekatını Yöneten Komutan
TSK’nın bu sabah saatlerinde Suriye'nin Cerablus b
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo