İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suudi Arabistan Kralı, Körfez'in Bu İşi Çözmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen AK Parti grup toplantısında hitap etti.

Haberler » Siyaset         Okunma : 2640

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suudi Arabistan Kralı, Körfez'in Bu İşi Çözmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen AK Parti grup toplantısında hitap etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun '7 milyon işsiz' açıklamasını eleştiren Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zat konuşuyor. Yalan, yanlış. Hala 7 milyon işsiz varmış. Geçen gün Sayın Başbakan'ımız zaten gerekli cevabı verdi. Ayıptır. Senin bir defa kılavuzun karga. Kargaya da hakaret olmasın; ama böyle bir durum var. Türkiye eğer böyle bir konumda olsa şu anda yakaladığı büyümeye bakın. Türkiye, evelallah ufak tefek yurt dışı spekülasyonlara rağmen, o zaman da söyledik, 'Bu tamamen siyasi bir müdahaledir. Bunları aşacağız' dedik. Hedefimiz gelecek 10 yılda 10 bin megabatı güneş, 10 bin megabatı rüzgara dayalı yenilebilir enerji kaynağını harekete geçirmektir. 2002 yılında 195 olan baraj sayımıza bir kısmı enerji ve sulama bir kısmı sadece sulama amaçlı olan 423 yeni tesis ilave ettik. Hidroelektrik santrallerimizin sayısını da 49'dan 540'a çıkardık. Hükümet çalışıyor, koşturuyoruz. Bu barajların bir çoğu teröre rağmen terör bölgelerinde inşa edildi" diye konuştu.

"ANA MUHALEFET BUNDAN RAHATSIZ"

Türkiye'nin savunma sanayiinde ilerlemesinden ana muhalefet partisinin rahatsız olduğunu savunan Erdoğan, "Savunma sanayiinde, yüzde 80 dışa bağımlı bir ülkeden bugün kendi gemisini, kendi silahını, kendi füzesini, tankını, helikopterini yapan bununla yetinmeyip, ürettiklerini yurt dışına ihraç eden bir ülke konumuna geldik; ama ana muhalefet bundan rahatsız. Onu da söyleyeyim. Savunma sanayiinde, sen kalkacaksın, kendi silahlarını üreteceksin. Rahatsız. Hele hele bunun bir de ihracına başlayacaksın, hepten rahatsız. İstediğiniz kadar rahatsız olun. Bunları ithal eden bir Türkiye'den, ihraç eden bir Türkiye'ye geldik. Geleceğiz" dedi.

"KİRLİ PAZARLIKLARLA İKTİDAR HAYALLERİ KURANLARI SANDIĞA GÖMDÜK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "Hak ve özgürlükler konusunda geçmişte telaffuzu dahi imkansız düzenlemeleri cesaretle biz hayata geçirdik. Terör örgütleriyle ve onların gerisindeki güçlerle kararlı bir şekilde mücadele ederek, vatanımıza kem gözlerle bakanların heveslerini kursaklarında bıraktık. Demokrasiye sıkı sıkıya sahip çıkarak, kirli pazarlıklarla iktidar hayalleri kuranları her seferinde Allah'ın izniyle sandığa gömdük. Bu aziz millet bu yolda bizi yalnız bırakmadı. İnanıyorum ki bundan sonra da bırakmayacak"

"VESAYETİN SELASINI VERMEK AK PARTİ'YE NASİP OLMUŞTUR"

Türkiye'nin, ne çektiyse siyaset ve toplum mühendislerinden çektiğini söyleyen Erdoğan, "Bu millete en büyük zulmü dilinden 'halk' ve 'halkçılık' kelimelerini eksik etmeyen müstebitler yapmıştır. Değerlerimize, tarihimize, kültürümüze yabancı bir hayat tarzını yıllarca çağdaşlık kılıfı altında milletimize dayatanlar, cumhurla cumhuriyet arasındaki bağı koparmıştır. Bu sahte projeyle ülkenin imkanları bir avuç seçkine peşkeş çekilirken, millet fakirleşmiş, temel insani ihtiyaçlarını karşılamaktan dahi aciz duruma düşmüştür. Ülkemizde vesayetin selasını vermek de onun izinden giden siyaset anlayışını tarihe gömmek de AK Parti'ye nasip olmuştur" dedi.

"İSTİKLAL CADDESİ'NDE BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TEMSİLCİLERİYLE KOL KOLA YÜRÜYORLAR"

Gezi olaylarıyla hükümetin çevreci olmamakla suçlandığını dile getiren Erdoğan, "Zahirde elit, hakikatte lümpen olan bu çevreler, ellerindeki tüm imkanları bizi karalamak için seferber ettiler. Yol, hastane, okul, cami, hangi hizmeti yapmaya kalktıysak hemen karşımıza dikildiler. Havalimanı, baraj, köprü inşa etmek istediğimizde birden bire çevre hassasiyetleri kabardı. Zannedersin ki çevreci. Biz milyonlarca ağaç dikiyoruz, onlarsa 'Bunlar çevreci değil, çevre düşmanı' hep böyle saldırdı. Bu Geziciler değil mi, 10-12 tane ağacı bir yerden başka yere taşırken, isyan edenler? Çünkü bunlarda ağaç taşıma kültürü de yok. O da ayrı bir beceri. Artık Batı'da bakıyorsun, devasa ağaçları bir yerden bir yere nakledebiliyorlar. Bunlar başka yerde geziyor. Bunlar böyle Gezici. Ama alışacaklar. 4'üncü yılını da kutlasalar, 40'ıncı yılını da kutlasalar yine buna alışacaklar. Bunlar İstiklal Caddesi'nde istiklalimiz ve istikbalimiz için yürümüyorlar. İstiklal Caddesi'nde bölücü terör örgütünün temsilcileriyle el ele, kol kola yürüyorlar. Bunların yaptığı bu" diye konuştu.

"'DEVRİMCİ ŞİDDET' GÜZELLEMELERİYLE ELİ KANLI TERÖRİSTLERİ GENÇLERİMİZE ROL MODEL OLARAK SUNDULAR"

Lafla barış olmayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Bunlar, terör örgütlerine gösterdikleri sempatinin onda birini kendi insanına göstermediler. Sarıldıkları ideolojilerin içinde şiddet, zulüm ve baskıdan başka bir şey bulamazsınız. Hep bunu yaptılar. Sembolleştirdikleri tarihi şahsiyetlerin geçmişlerine baktığınızda göreceğiniz tek şey var. İsim vermeyeceğim, siz anlarsınız. 'Ölüm tarlaları' ve 'kuru kafa kuleleri'dir. Bunları sembolleştirdiler. Senelerce 'devrimci şiddet' güzellemeleriyle eli kanlı teröristleri gençlerimize rol model olarak sundular. Yaşamak ve yaşatmak yerine ölmek ve öldürmek üzerine mesajlar vererek, körpe zihinleri ifal ettiler. Bakıyorsunuz beyefendi çıkıyor, konuşuyor. 'Barış', 'sevgi' lafla 'Barış', 'sevgi' olur mu? Bal, bal demekle ağız tatlanır mı? Balı yersen ağız tatlanır. Bunların kirli yüzlerinin farklı tonlarına terörle mücadelemizde, Gezi olaylarında, 15 Temmuz darbe girişiminde, son yıllarda yaşadığımız her kritik hadisede bunlara şahit olduk"

"AYBÜKE KIZIMIZ İÇİN YÜREĞİ YANMAYAN TAŞ KALPLİLERİN DERTLERİ İNSAN DEĞİLDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Terör örgütüne arka çıkarak, 'katil devlet' bildirileri yayımlayanlar, bugün de nerede ve nasıl öldüğü meçhul bir kadın terörist üzerinden yine aynı oyunu oynuyorlar. Buna karşılık aynı çevrelerin karne günü PKK'lı teröristlerce şehit edilen Aybüke öğretmenle ilgili ciddi bir tavrına, üzüntü beyanına, bir tepkisine şahit oldunuz mu? Terörist cenazesinde birbirilerini ezen sözüm ona milletvekilleri, yazarlar, aydınlar, gazeteciler Aybüke öğretmenimiz için terör örgütünün katlettiği diğer masumlar için kıllarını kıpırdattılar mı? Elbette hayır. Daha hayatının baharında tüm ümitleri ve heyecanıyla birlikte toprağa verilen Aybüke kızımız için yüreği yanmayan taş kalplilerin dertleri kesinlikle insan değildir. İnsan hakları hiç değildir. Bunların tek derdi, terör örgütlerinin kalemşörlüğünü yapmaktır. Bunların tek gayesi, teröristleri ve onların kanlı eylemlerini toplum nezdinde aklamaya çalışmaktır"Etiketler: Kemal KILIÇDAROĞLU, Suudi Arabistan, AK Parti, TBMM, Grup Toplantısı, Tayyip Erdoğan
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgil
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo