İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ İle Mücadelede Yanımda Milletimden Başka Kimseyi Bulamadım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gazi ve Şehit Yakınları Atama Töreni’nde yaptığı konuşmasında 'Milletimiz ülkesi için bayrağı için gerekirse ölümün üzerine koşarak gideceğini en son 15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdi' dedi.

Haberler » Siyaset         Okunma : 1798

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ İle Mücadelede Yanımda Milletimden Başka Kimseyi Bulamadım

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"DEVLETİN ULAŞTIĞI İNSANLARIN ORTADA BIRAKILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ"

Şehit yakınları ve gazilerin ihmal edildiği iddialarına yanıt veren Erdoğan, "Devlet elbette geçmişten beri şehit yakınları ve gaziler için çalışmalar yapıyor. Başbakanlığım döneminde farklı bakanlık ve kurumlar tarafından yürütüldüğü için dağınıklık gösteren bu çalışmaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda topladık. Bunları burada ifade etmekten ben hicap duyuyorum. Çünkü biz hiçbir maddi karşılığın bir insanın canını feda etmesinden, bunu göze alarak kendisini öne atmasından önemli olmadığını biliyoruz. Ulaşılamamış veya ihmal edilmiş insanlar olabilir. Devletin ulaştığı insanların ortada bırakılması söz konusu olamaz. Bir tane dahil yardıma muhtaç olduğu halde devlet kapısından çevrilen mazlumumuz varsa en başta ben olmak üzere bunun vebali hepimize aittir. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz söz konusu olunca en ufak bir aksaklık bizim için eziyet anlamına gelir" ifadelerini kullandı.

"15 TEMMUZ'U BAŞARSAYDILAR, BU DARBEYİ DE ALLAYIP PULLAYIP PAZARLAMAYA ÇALIŞACAKLARDI"

15 Temmuz'un en önemli mesajının ne olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz'da bir soruya kat'i bir cevap bulduk. Bu çok önemli. Devletin sahibi millettir. FETÖ ihanet çetesi millete ait olan devleti gasp ederek, millete karşı kullanmaya çalıştığı için başarısız olmuştur. 17-25 Aralık darbe girişimi FETÖ'nün devleti gasp etme teşebbüsüydü. Yargıyla, emniyetle, polisle. 15 Temmuz darbe girişimi de aynı şekilde FETÖ'nün devleti gasp etme teşebbüsünün son halkasıdır. Kimle? Silahlı Kuvvetler'imizin içerisine sızmış bir grup üniforma içerisindeki FETÖ'cü ne yazık ki haydutlarla. Bu iki girişim arasındaki fark birinin hukuk, adalet ambalajıyla pazarlanmaya çalışılması, diğerinin ise doğrudan silahla, bombayla yapıldığı için böyle bir kılıfa sokulamamış olmasıdır. Eğer 15 Temmuz'u başarsaydılar emin olun bu darbeyi de allayıp pullayıp pazarlamaya çalışacaklardı" açıklamasında bulundu.

"BUNLAR BİZİM HAREMİMİZE GİRDİLER, BUNLAR SAPIK"

FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmalarda, mağdur olduğunu iddia edenlere ilişkin konuşan Erdoğan, "Şimdi ne diyorlar. 'Mağdurlar var'. 'Bu mağdurlar yazık, benim oğlum böyle bir şey yapmadı'. Kusura bakmayın. Şehidimin yakınlarını, gazilerimi, yakınlarını mağdur olarak gözetmeyeceğim de bu zemini hazırlayanlara mı mağdur olarak bakacağım? Bunlar bizim haremimize girdiler. Bunların ümmeti, milleti parçaladılar. Ismarlama evlendirme törenleri yaptılar bunlar. O kadar ileri gittiler ki Pensilvanya'dakinin şah damarından kendilerine daha yakın olduğunu söylediler. Kula şah damarından yakın olan Allah'tır Allah. Hiçbir güç bize Rabb'imizden şah damarı olarak daha yakın olamaz. Bunlar sapık. Onun için gelişmeler bize gösterdi ki bu pazarlamanın alıcıları da hazırmış" dedi.

"BU YAPIYA KARŞI TAVIR ALMAYA BAŞLADIĞIMDA YANIMDA MİLLETİMDEN BAŞKA KİMSEYİ BULAMADIM"

FETÖ'ye karşı açık tavır almaya başladığında siyaset arkadaşlarının dahi kendisine haksızlık yaptığını söylediklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: "İhanetin ve kötülüğün örgütlenmiş hali olan FETÖ yıllarca milletimizi öyle bir cendereye sıkıştırmış ki bu yapının gerçek yüzünü anlamak bir hayli güç hale gelmiştir. Bir yanda eğitim, hayır, dayanışma gibi çalışmalar öne çıkartılırken, diğer yanda da örgütün tepesinden aşağıya doğru süzülen bir şüphe yığını pek çoklarını rahatsız ediyordu. Bu zorluğu en çok yaşayanların başında şahsım geliyor. 2010 yılından itibaren bu yapıya karşı açık tavır almaya başladığımda özellikle de 17-25 Aralık emniyet, yargı, darbe girişimiyle birlikte net bir duruş sergilediğimde yanımda milletimden başka kimseyi bulamadım. Kendi siyaset arkadaşlarımdan, muhalefet partilerinden, iş dünyasından, sivil toplum kuruşlularından her çevreden pek çok kişi bunların üzerine çok gittiğimi, kendilerine haksızlık yaptığımı bana söylüyordu. Sadece milletim beni bu mücadelemde kayıtsız, şartsız destekledi"

"PARLAMENTO BÖYLE BİR KARARI ALACAK OLURSA CUMHURBAŞKANI OLARAK BUNU ONARIM"

İdam tartışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Haklı olarak benim vatandaşım idam diyor. Ben de vatandaşıma diyorum ki bizim hukuk sistemimizde parlamento bunun kararını verir. Parlamento böyle bir kararı alacak olursa cumhurbaşkanı olarak bu karar bana geldiğinde ben de bunu onarım. Bazı Batılılar bize diyor ki 'Niye idam diyorsun?'. Dedim ki egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir. Bizim ülkemiz demokrasiyle yönetilen bir ülkedir. Milletin kararının üstünde bir karar yoktur. Eğer demokrasi diyorsanız o zaman konuşamazsınız. Siz darbeyi savunuyorsunuz, bu ne demektir? Şu anda dünyanın büyük bir çoğunluğunda idam hala var. Tablo böyle olduğu halde bize akıl verenler, o aklı kendilerine saklasınlar"

"15 TEMMUZ'U İŞGAL GİRİŞİMİ OLARAK NİTELENDİRİYORUZ"

Darbe girişiminin aynı zamanda bir işgal girişimi olduğunu savunan Erdoğan, "Darbe girişiminin ülkeyi ele geçirmekten ziyade ülkede bir iç savaş çıkarma amacı taşıdığı gayet açıktır. Biz bunun için 15 Temmuz'u aynı zamanda bir işgal girişimi olarak nitelendiriyoruz. Türk milleti vatanını işgal etme, ezanını susturma, bayrağını indirme, devletini yıkma peşinde olanlarla nasıl mücadele edebileceğini Çanakkale ve İstiklal harbinde göstermiş bir millettir. Aradan yaklaşık bir asır geçtikten sonra içimize soktukları hainler ve gafiller aracılığıyla aynı projeyi bir kez daha hayata geçirmeye çalıştılar. Darbecilerin tüm hesapları bozuldu" dedi.

"EĞER BENİM YAKIN ARKADAŞLARIMIN İÇERİSİNDE DE VARSA..."

17-25 Aralık ve 15 Temmuz'da yaşananlardan sonra FETÖ'nün içinde yer almayı sürdürenlerin masum ve mağdur olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Kimse bize mağdur edebiyatı yapmasın. Eğer benim yakın arkadaşlarımın içerisinde de varsa onlara da sesleniyorum. Sakın bize mağdur edebiyatı yapmayın arkadaş. Benim mağdur, mazlumlarım burada. Bak şimdi mektuplar geliyor, itirazlar. Hepsi aynı kalıptan çıkmış. Aynı şeyler. Siz kimi aldatıyorsunuz? Müslüman bir sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Mağduriyete uğramış olanların hakkını gözetmek elbette vazifemiz. Ama özellikle 17-25 Aralık'a, 15 Temmuz'a rağmen FETÖ'nün içinde yer almayı sürdüren hiç kimse ne mağdurdur ne masumdur. Bu kişilerin en yakınlarımız da olsa haklarında gereken işlemi yaptırmak mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

"EL BAB'I DA TERK EDECEKLER; MÜNBİÇ'E, RAKKA'YA YÖNELECEĞİZ"

Fırat Kalkanı harekatına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin 81 vilayetinde terörle mücadelede çok farklı bir sürece giriyoruz. Artık sonuçla değil, bu işin kaynağı neresiyse o kaynakta bu mücadeleyi başlatmanın adımlarını atıyoruz. Terör kapıya dayandığı zaman değil, kaynağında bunları kurutmak. Cerablus'a girdik. Arkasından Rai, oraya girdik. Orayı da DEAŞ terk etti. Aşağıda Dabık vardır. DEAŞ'ın kutsalıydı. Dabık'tan da terk edip gittiler. Şimdi El Bab'a yürüyoruz. Çünkü El Bab onların önemli bir merkezi. El Bab'ı da terk edecekler ondan sonra Münbiç'e Rakka'ya yöneleceğiz" ifadelerini kullandı.

"SİNCAR'A MÜSAADE EDEMEYİZ, ORADA PKK VAR"

Musul ve olası Rakka operasyonuyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesini de hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "PYD/YPG gibi terör örgütlerine bizim ihtiyacımız yok. Biz dedik ki gelin sizle beraber Rakka'dan DEAŞ'ı atalım. Bunu biz sizlerle beraber hallederiz. Bu gücümüz var. Bunlar nedir, basit bir terör örgütü. Şu anda Kerkük'te, Musul'da, Telafer'de, Sincar'da bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Sincar yeni bir Kandil olma yolunda. Onun için biz Sincar'a müsaade edemeyiz. Orada PKK var. Telafer'de ne yazık ki Türkmen kardeşlerimiz ikiye bölündü. Şimdi orada mezhepler noktasında çatışma var. İşte biz bunu istemiyoruz. Telafer'e sesleniyorum. Bırakın bu mezhep çatışmasını. Mezheplerin üzerinde İslam var. İslam'da birleşin. Suriye ve Irak'ta bekamızı tehdit eden hiçbir gelişmeye seyirci kalmıyoruz, kalmayacağız"

 Etiketler: Kongre, Cumhurbaşkanı, Tayyip Erdoğan, Dünya
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Fenomen Gelin Adayı Solmaz'dan Çıplak Dans
Seda Sayan ve Uğur Aslan'ın sunduğu izdivaç progra
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'nin Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi Belli Oldu
AK Parti'de 7 haziran 2015'de yapılacak Milletvek
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo