İletişim     Künye     Yazarlar       Anasayfa          
Tarafsız Haber
SİYASET   DÜNYA   EKONOMİ   MAGAZİN   SPOR   SAVUNMA   KADIN   TEKNOLOJİ   TÜRKİYE   YAZARLAR   FOTO GALERİ   VİDEO

Binali Yıldırım: Teröre Sahip Çıkmayalım

Başbakan Binali Yıldırım, 'Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki; 'demokrasiye sahip çıkalım.' Ey Kılıçdaroğlu, demokrasiye elbette sahip çıkacağız. Demokrasiye birlikte sahip çıkacağız, ama demokrasiye sahip çıkmak için teröre sahip çıkmayalım. Demokrasiye sahip çıkmak, teröre sahip çıkmamakla olur' dedi.

Haberler »         Okunma : 1296

Binali Yıldırım: Teröre Sahip Çıkmayalım

Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş bugün saat 10.30'da 'Ana' uçağı ile Erzincan'a geldi. Başbakan Binali Yıldırım'ı havalimanında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Ali Arslantaş, 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Belediye Başkanı AK Partili Cemalettin Başsoy, partililer ve çok sayıda kişi karşıladı.

Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Et ve Süt Kurumu'na ait Erzincan Tavuk Kombinası'nın açılışı ve genç çiftçi projesi kapsamında hayvan dağıtımı törenine katıldı. Açılışı yapılan tesis hakkında bilgi veren Başbakan Yıldırım, Türkiye'yi tarımla kalkındıracaklarını belirtti. Açılışını yaptıkları tavuk kombinasında her hayvanın İslami kurallara uygun olarak kesileceğini vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, şöyle dedi:

"Et ve Süt Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası'nın yıllık 10 milyon ton kapasitesi var. Eskiden burada özel sektörün yaptığı bir kesimhane vardı ancak iflas etti. Dedik ki; Yerine daha güzel, daha büyük, modern tesis yapalım. Hemşehrilerimize kazandıralım, sadece Erzincan'a hizmet etmesin bu bölgedeki bütün tavuk yetiştiricilerine, çiftlik sahiplerine hizmet etsin.' Bu tesis tam olarak çalışmaya başladığında en az 500 bin tavuk kesimi yapacaktır. Bu civarda Erzincan içinde 200'den fazla tavuk çiftliği faaliyet gösterecek, buradaki hemşehrilerimiz iş aş sahibi olacak. Yüzün üzerinde hemşehrimiz çalışacak iş sahibi olacak."

Göreve geldikleri 14 yılda 79 milyon vatandaşın derdini dert ettiklerini, dev eserlerle ülkeyi baştan başa donattıklarını, yoları bölüp hayatları, milleti ve gönülleri birleştirdiklerini anlatan Başbakan Binali Yıldırım, "Yolları, ekmeğimizi böler, birlikte yeriz. Ama ülkemizi böldürtmeyiz. Bunu herkes bilmeli; Türkiye'yi böldürtmeyiz. Şimdi sayın Kılıçdaroğlu diyor ki; 'Demokrasiye sahip çık'. Ey Kılıçdaroğlu; demokrasiye elbette sahip çıkacağız. Demokrasiye birlikte sahip çıkacağız. Ama demokrasiye sahip çıkmak için teröre sahip çıkmayalım. Demokrasiye sahip çıkmak, teröre sahip çıkmamakla olur. Biz gece rüyasında görüp sabah meydanlarda üfürenlerden değiliz. Üreterek, çalışarak milletin gönlüne tahtlar kurarak onların hayallerini gerçeğe dönüştürerek, 14 yıldır ülkeye birbirinden güzel eserler kazandırdık. Mazotu ucuzlatalım derken siyaseti ucuzlatanlardan olmadık. Türkiye'nin gerçekleri neyse ondan ayrılmadık."

Başbakan Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlektekısa süre önce İzmir'de düzenlenen milli tarım stratejisi ve projesini açıkladıklarını hatırlattı. Başbakan Yıldırım, şöyle dedi:

"Bu projenin özü şudur; Tarım ve hayvancılık Türkiye için vazgeçilmezdir. Her şeyden vazgeçilir, tarımdan hayvancılıktan vazgeçilmez. Çünkü dünyada hala tarım ve hayvancılık en gelişmiş ülkelerde bile birinci sıradadır. Can boğazdan gelir. İnsanların ihtiyacını görmek, onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için üretmek lazım. Alın teri dökmek lazım, akıl teri dökmek lazım. Toprağı suyla bollukla bereketle buluşturmak lazım. Hayvancılığı ülkemizin yaylalarında, ovalarında, dağlarında geliştirmemiz lazım. İşte onun için tarım sektörüne, hayvancılık sektörüne çok önem veriyoruz. Geçtiğimiz 14 yıl içinde tarım ve hayvancılığa verilen destek 90 milyar lira.Yani 90 katrilyon helali hoş olsun. Bu ülke, bu milet, siz hemşehrilerimiz daha fazlasını hakediyorsunuz. Çünkü siz 15 Temmuz gecesi alçaklara geçit vermediniz. 15 Temmuz gecesi o karanlık geceyi, ülkemizin geleceğini karartmak isteyenleri, bu millet, meydanlara inerek göğsünü siper ederek, canını ortaya koyarak alçaklara gereken dersi verdi. Bayrağı yere düşürmediniz, teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum."

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan için yaptıkları hizmetleri anlatırken 14 yılda 6 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi. 30 Haziran'da Osmangazi Köprüsü'nü İzmir-İstanbul otoyolunun bir kısmını açılışını yaptıklarını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

"Hemen arkasından Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoyollarını açtık. Şimdi de 20 Aralık'ta denizin 106 metre altından geçen boğazın altından geçen Avrasya Tüneli'nin açılışını yapacağız. Dedemiz Fatih İstanbul'u fethederken gemileri karadan denize indirdi, onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları şimdi tren, arabaları denizin altından geçiriyor. Size de yakışan budur. Bir proje bitmeden diğerini yapıyoruz."

Konuşmasında 14 Ekim'de açıkladıkları Milli Tarım Projesiyle ilgili bilgiler veren Yıldırım, Türkiye olarak artık kimyasal gübreden vazgeçeceklerini açıklayarak, şöyle dedi:

"Gübre için KDV ve vergiyi kaldırdık. Fiyat yüzde 18 düştü. Yetmez, Bakanlık, Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü ve Gübretaş bir karar aldı. Gübre fiyatları yüzde 23 daha ucuzladı. Toplam yüzde 40'a varan bir ucuzlama oldu. Ama yetmez şimdi başka bir şey daha yapıyor Bakanlık. Kimyasal gübrenin verime faydası oluyor ama toprağı çoraklaştırıyor. Onun için biyolojik gübreye yöneliyoruz. Yani kimyasal fosfat, nitrat ve amonyum gibi patlayıcı gübreden vazgeçiyoruz. Bu gübreleri alçak terör örgütleri, çiftçi gibi alıyorlar, terörist olarak insanların üzerine bomba yapıp duruyorlar. Yavaş yavaş kimyasal gübre işinden çıkacağız. Organik, biyolojik gübreye döneceğiz. Bu gübre direkt toprağın ve ürünün verimliliğini artırıyor."

25 ilde hayvancılık yetiştiricilik bölgeleri kuracaklarını, 184 ovanın da sit alanı ilan edileceğini ve buralara bir çivi dahi çaktırılmayacağını bildiren Başbakan Binali Yıldırım, 2023'e kadar hedeflerinin 7 milyon hektar araziyi sulu tarıma açmak, tarlada ziyan olan ürün değerini lisanslı depoculukla önlemek olduğunu kaydetti. Türkiye'nin Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine Cumhuriyetin 100'üncü yılında mutlaka ulaşacağını ifade eden Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tarımda gelişmeyi sağlamak için tarım bakanlığımız genç kadın ve erkek çiftçi kardeşlerimize her zaman farklı muamele yaptı. Bugün de genç çiftçilerimizin 30 bin liraya kadar hibe desteği devam ediyor. 2016 yılı içinde bu desteklerden toplam 440 bin vatandaşımız genç girişimcimiz başvuru yaptı. Bunların bir kısmına küçük ve büyükbaş hayvan desteği verildi. Kabul edilen projeler için 51 bin baş sığır 80 bin oyun ve keçi dağıtılmasına karar verildi. Bu açılışı yaparken Erzincan 103 tane genç çiftçiye girişimciye 618 büyük baş, 24 genç çiftçiye 960 küçük baş destek hibe desteği dağıtılacak. Gençler bizim göz bebeğimiz, geleceğimiz bilin ki ne zaman yanındayız. 74 milyon TL'ye malolan bu tesis 105 bin metrekare alan içinde, 8 bin kesim, 2 bin 600 ton depolama kapasitesi var bu kombine ilçelerde, köylerde yaşayan geçimini tarımla sağlayan hemşehrilerimiz için önemli bir ekmek kapısı: Erzincan gibi ekonomisi tarımı dayalı ilerimiz için önemli bir tesis. Tesis sadece Erzincan'da değil 9 ilde tavukçuluğun gelişmesine de katkı sağlayacak. Yapılan kesimlerin tamamı İslami usullere göre helal kesim olacak. Tarımla 2023 hedefimiz 150 milyar dolar yıllık gelir. Yanı 500 trilyona yakın bir tarımsal hasıla elde etmeyi hedefliyoruz. İhracatçılarımızı da 40 milyar dolara çıkarmak istiyoruz. Şimdi 17 milyar dolar bu hedefleri hayata geçirmek vatandaşlarımızın gıda arz güvenliğini teminat altına almak için küresel alanda daha fazla söz sahibi olmak için elimizden gelen bütün gayretleri gösteriyoruz. Birinci olarak topraklarımızı koruyacağız, Tarım alanlarını inşaat için kullanmayacağız ayrıca tarım arazilerinin beton değil fidan dikeceğiz. Toplulaştırma ve sulamayı da bundan böyle ayrı ayrı bakanlıklar yapmayacak. Tamamını Tarım Bakanlığı yapacak. Böylece bu alandaki sorunları da ortadan kaldırmış olacağız. Aile işletmeciliğine özel bir önem vereceğiz. Çiftçimizin alın terine emeğine ürününe sahip çıkılacak. Bu bizim vatandaşlarımıza sözümüzdür."

Yıldırım konuşmasının sonunda terör örgütlerine değinerek, "Şunu bilmenizi istiyorum. Ülkenin her köşesinde bir FETÖ bir yandan BTÖ (bölücü terör örgütü), bir yandan DHKP/C bilumum şer odaklarıyla amansızca mücadele ediyoruz. Bu mücadelede her gün yeni başarılar elde ettikçe bazılarının nasırına bastığımızı biliyoruz, ciyak ciyak bağırıyor ses vermiyorlar. Ne derseniz deyin, ne yaparsanız yapın bu ülkede bir terörist kalmayana, ay-yıldızlı bayrak ülkenin her köşesinde dalgalanıncaya kadar bu mücadele devam edecek. Destekçilerin hevesini kursağında bırakacağız."

 

 Etiketler: Veysel EROĞLU, Binali YILDIRIM
Süleyman Soylu’dan Açıklama
Süleyman Soylu’dan Açıklama
İçişleri Bakanı Soylu İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Bir suç var ortada. Bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.' dedi.
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu Son Oy Farkını Açıkladı
Ekrem İmamoğlu, 'İstanbul'da geçersiz oyların yüzde 95'inin sayımı bitti. 15 bin 500 oy fark var' dedi.
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
Kılıçdaroğlu ve Akşener’den Ortak Açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortak basın toplantısı düzenledi.
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Mansur Yavaş Mazbatısını Bugün Aldı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’dan Moskova’ya hareketi öncesinde Atatürk Havaalanı'nda açıklama yaptı.
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Fatih Mehmet Maçoğlu Mazbatasını Aldı
Türkiye Komünist Partisi (TKP) adayı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Anıtkabir defterinin, mazbatasını almamış bir kişi tarafından, resmi unvana sahip olmayan bir kişi tarafından istismar edilmesine itiraz ediyoruz. Twitter profilinize istediğiniz unvanı yazarsınız, onu yazarken mazbata sormuyoruz. CHP’nin adayının Ankara’da, İstanbul’da normalde CHP Genel Başkanının yapması gereken toplantıları yapma konusundaki iştahı tartışılıyor her tarafta' dedi.
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
Ekrem İmamoğlu’ndan Açıklama
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 'Geçersiz oyların, yüzde 1 ile 2 arasında bir kriterde artı-eksi değerler oluşuyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil. Bu çok net önümüzde.' dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 'Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması, bizimle birlikte tüm coğrafyamızın geleceğine yön verecektir.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
Devlet Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanlığı Adayı Göstermeyecektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceğini açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Binali Yıldırım Arakanlı Mültecileri Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Arakanlı mülteci Müslümanları ziyaret etti.
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün De Öncelikle Mabetlerimizi Hedef Alıyorlar'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu t
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Erdoğan: Hükümetimiz İdam Konusunu Muhalefetle Görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da evinin önünde to
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Erdoğan ve Putin Anlaştı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devle
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
İlker Başbuğ: Erdoğan, Cemaate Karşı Tek Başına Savaş Verdi
CNN TÜRK ekranlarında Ahmet Hakan ile Tarafsız Böl
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.

Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Devlet Bahçeli İstifa Kararı Aldı
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Ba
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
64. Hükümetin Bakanlar Kurulu Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 64.
Twitter Fenomenleri TBMM'de
Twitter fenomenlerinden olan Odun Herif (Kadir Doğ
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
İşte Erdoğan'ın İstanbul'a Gelirken Pilota Verdiği O Talimat
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Erdoğan’ın Dalaman'dan
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı da Hain Çıktı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başyaveri Al
Tijen Karaş O Anları Anlattı
Tijen Karaş O Anları Anlattı
TRT spikeri Tijen Karaş, darbe bildirgesinin kendi
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Başbakan’ın Uçağına Taciz Ateşi Açıldı!
Yıldırım Ankara'ya giderken Jandarma'nın tacizine
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 30 Ağustos Mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zaf
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
İşte Yayınlanan Son Anketler
İşte Yayınlanan Son Anketler
Seçimlere 24 saatten az bir süre kala kulislerden
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Bu İlaçların Rengi Sosyal Medyayı Karıştırdı
Herkesin farklı renkte gördüğü bu ilaçlar sosyal m
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Fenomenlerin Meclis Ziyareti Olay Oldu
Sosyal medyanın en çok konuşulan fenomenlerinden o
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
AGUYAD'ın Yolsuzluk Önlenme Projesi Final Yaptı
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından
Twitter Logo